Avaldatud: 19. juuni 2012Kategooriad: Uudised

Veterinaar- ja Toiduamet annab teada, et alates käesoleva aasta maist ei tohi enam kasutada silokonservanti Lactobacillus pentosus DSM 14025, 2013. aastal kõrvaldatakse turult veel mõned konservandid.

Enne maikuud selle konservandiga valmistatud silo võib kasutada kuni varude lõppemiseni. Keeld tuleneb Euroopa Komisjoni määrusest (EL) nr 81/2012. Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) hinnangul võib silokonservant Lactobacillus pentosus DSM 14025 olla ohtlik inimeste kui ka loomade tervisele, kuna on resistentne kolme inimravis ja veterinaarias kasutatava antibiootikumi suhtes.

Euroopa Komisjon võttis vastu ka määruse, millega alates 19. juunist 2013 kõrvaldatakse turult ning seejärel kustutatakse söödalisandite registrist veel hulk silokonservante. Nendega valmistatud silode söötmine on lubatud kuni 19. juuni 2014. aastani. Kõne all olevate silokonservantide nimekiri on toodud Euroopa Komisjoni määruse (EL) nr 451/2012 lisas.

Kõnealuste silokonservantide kasutamise keelustamine tuleneb sellest, et söödalisandi tootjad ei ole esitanud taotlust koos asjakohase toimikuga lisandi hindamiseks ja taaslubamiseks ning EFSA pole saanud hinnata nende toodete mõju ja ohutust.

Aive Sarjas, Maaleht (18.06.2012)
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/