Avaldatud: 26. aprill 2017Kategooriad: Uudised

Pindalatoetuse taotlejad võivad taas loota põllu- ja maamajanduse konsulentide abile pindalatoetuse taotlemisel läbi e-PRIA

Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistus korraldab koostöös PRIA-ga pindalatoetuse taotlusvooru ajal e-PRIA kasutamise juhendamist. Juhendajateks on kogenud põllu- ja maamajanduse kutsetunnistusega konsulendid  ning nõuandekeskuste töötajad.   

Juhendamise eesmärgiks on suurendada e-PRIA kaudu toetust taotlevate isikute arvu ning esitatavete   dokumentide osakaalu, kuna  juba aastast 2018 plaanitakse minna  üle ainult e-PRIA kaudu toetuste taotlemisele. Juhendamisel saab abi erinevates küsimustes, sealhulgas kliendiks registreerimisel, põllumassiivide piiri muutmisel ja mahetootmise toetuste  taotlemisel.

Alates mai algusest saab iga tootja pöörduda oma maakonnas e-PRIA juhendamise tugiteenust pakkuva konsulendi või nõustaja poole, et registreeruda tasuta juhendamisele. Teenust pakutakse kõigile põllumajandustootjatele, põllumajandussaaduste töötlejatele ja turustajatele ning teistele maapiirkonnas tegutsevatele ettevõtjatele ja isikutele, kes soovivad oma taotlusi ja dokumente läbi e-PRIA esitada, kuid pole seda keskkonda varem kasutanud või on sellega varem ise hätta jäänud. Vajadusel saavad  kõik taotlejad, kellel puudub arvuti või internetiühendus, kasutada  oma taotluse täitmiseks ja esitamiseks teenust pakkuvate konsulentide ja nõustajate arvuteid. Taotlejaid juhendatakse erinevate e-PRIA teenuste osas, kuid eelkõige oodatakse juhendamisele kliente, kes pole varem e-PRIA kaudu pindalatoetusi taotlenud pindalatoetuste hulka kuuluvad ka mahepõllumajandusliku tootmise, mahepõllumajandusele ülemineku ja mahepõllumajandusega jätkamise toetused).

e-PRIA kasutamise  juhendamise  aeg tasub broneerida  juba varakult, kuna taotlusperioodil ei pruugi oma maakonna juhendajal vabu aegu kõigile jaguda. Ühele kliendile on arvestatud keskmiselt üks tund, kuid varemgi  e-PRIAt kasutanud klientidel läheb juhendamisel enamasti märksa kiiremini.

Juhendamisele minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv ID-kaart ja teada selle paroole, vajadusel uuendada eelnevalt oma ID-kaardi sertifikaadid või paroolid Kodakondsus- ja Migratsioonameti  büroos. e-PRIA kasutamiseks sobib ka Mobiil-ID. Samuti kiirendab e-PRIA juhendamist ja taotluse täitmist see, kui taotlejal on juhendamisele tulles teada oma maade katastritunnused või põllumassiivinumbrid ja eelmisel aastal paberkandjal taotluse esitanutel võiks kaasas olla oma eelmise pabertaotluse koopia. Konsulendid soovitavad kõigil klientidel varuda juhendamiseks piisavalt aega, ja kannatust, kuna esimesel korral võib põldude veebirakenduses joonistamine ja taotluse täitmine võtta rohkem aega.

e-PRIA kaudu taotluse esitamise  suureks eeliseks on, et portaal teavitab jooksvalt taotluses esinevatest puudustest ja tekkinud vigadest ning taotluse esitamisel näeb klient koondinfot. Kõikide nendega tuleb tutvuda ja arvestada. e-PRIA vahendusel taotlust esitades saab olla kindel, et taotlus on korrektne ning toetust ei hakata tagantjärgi vähendama hooletusest tingitud vigade tõttu. Samuti on järgmisel aastal juba palju lihtsam oma taotlusvormi täitma hakata, kuna ühes kohas on koos kogu maade ja taotlustega seonduv info. Edaspidi on võimalik teha neid  toimingud endale sobival ajal – ei pea arvestama PRIA maakondlike büroode lahtiolekuaegadega ega kulutama kiirel põllutööde perioodil aega järjekorras seismisele.

Eelnevatel aastatel juhendatud kliendid on e-PRIA juhendamise  tugiteenust kiitnud ning pidanud seda väga oluliseks, kuna põllumees, kes igapäevaselt e-PRIA-t ei kasuta, tunneb end kord aastas taotlust esitades ebakindlalt, sest aastaga on palju juba ununenud. Konsulendid seevastu tunnevad ja kasutavad e-PRIA portaali sagedasti, teavad nippe selle mugavamaks kasutamiseks ning on kursis erinevate pindalatoetusi puudutavate nõuetega.

e-PRIA tugiteenust rahastatakse riigieelarvest. Tugiteenuse osutamist korraldab Maaeluministeeriumiga sõlmitud halduslepingu alusel Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõuandeteenistus.

Leia oma maakonna e-PRIA juhendaja SIIT!

Juhendamine on tasuta!

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/