Avaldatud: 8. august 2012Kategooriad: Uudised

Taimekaitsevahendite kasutamise üle järelevalvet tegev põllumajandusamet ei nõustu väidetega, nagu kasutaksid põllumehed taimemürkidega tegutsedes lubamatuid võtteid, mis põhjustab mesilaste hukkumist.

2. augustil ilmus Saarte Hääles mesinik Eimar Kivi artikkel, kus ta tundis muret mesilaste mürgitamise pärast põllumeeste poolt.

Põllumajandusameti taimekaitse osakonna juhataja Jan-Roland Raukas ütles, et Saaremaalt pole sel aastal põllumajandusametile laekunud ühtegi kaebust seoses taimekaitsevahendite kasutamise nõuete rikkumisega. Ka Eestis tervikuna oli 2010. ja 2011. aastal menetluses vaid kaks mesinike kaebust, mis lõppesid põllumajandustootjale väärteootsusega. Seega on Raukase hinnangul põhjust arvata, et taimekaitsevahendite kasutamise nõuete järgimine on Eestis heal järjel. “Arvestades Eurostati andmetega, ei saa kindlasti ka nõustuda väitega, nagu oleks taimekaitsevahendite kasutamine Eestis suur,” lisas ta.

Kui inimesel on teada selged faktid taimekaitsevahendite kasutamise nõuete rikkumise kohta või selline kahtlus, tuleb sellest teavitada maakondlikku taimekaitse valdkonna inspektorit või põllumajandusameti taimekaitse osakonda.

Rääkides päeval taimekaitsepritsiga töötamisest, siis antakse Jan-Roland Raukase sõnul sama pritsiga põllukultuuridele ka vesilahusena leheväetisi, mistõttu ei ole kaugeltki kõik päevased taimekaitsepritsiga töötamised seotud taimekaitsevahendite kasutamisega.

Haiguste või umbrohutõrjevahendid ei ole Raukase sõnul mesilastele ohtlikud, seetõttu võib nendega päevasel ajal pritsida, kui tuul ja õhutemperatuur seda võimaldavad ning pritsitaval alal ei ole õitsvaid taimi. Varahommikule või hilisõhtule tuleb jätta kõik putukatõrjevahenditega pritsimised, aga ka rapsi õitsemisaegne selleks spetsiaalselt lubatud haigustõrjevahendiga pritsimine.

Kai Simson, Maaleht (08.08.2012)

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/