Heiki Raudla,
Maaleht, 02.06.2013

Eelmise nädala lõpul võtsid Järvamaal Säreveres noored mehed ja naised mõõtu parima noortaluniku tiitli nimel.

Võistlejaid oli 31 – Põltsamaa ametikoolist, Luua metsanduskoolist, Järvamaa kutsehariduskeskusest, Võrumaa kutsehariduskeskusest ning Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist.

Järvamaa kutsehariduskeskuse põllumajandusõppe osakonna juhataja Külli Marrandi nentis, et põllumajandust õpetatakse tänapäeva Eestis vähestes koolides, aga huvilistest puudust ei ole. Tema sõnul läheb noortalunike kutsevõistlus igal aastal pingelisemaks ja põnevamaks, sest noored tahavad end üha enam proovile panna. Võistlusalade valik on aja jooksul muutunud, aga kompleksvõistluse põhimõte on jäänud samaks – see peab olema vaheldusrikas.

“Õpilased on huvitatud osalema, kõik ei saagi võistlema, ainult parimad,” ütleb Marrandi.

Marrandi sõnul on võistluste tulemustest näha, et maamajanduse erialade õpe on väga heal tasemel ja tulevastel noortalunikel silmad säravad.

Mitu nisa on lambal ja mis on GMO?

Teadmiste testis tuli valida õige vastus 20 küsimusele. Näiteks kas energiakultuurid on tomat, kurk ja porgand; kultuurid, millest toodetakse energiajooke või siis hoopis need, mille kasutuseesmärk on transpordikütuste, soojus- ja elektrienergia tootmine.

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest