Avaldatud: 16. august 2013Kategooriad: Uudised

Eesti Põllumajandusmuuseum
Pressiteade
16.08.2013

Põllumajandusmuuseumis tähistatakse rukkimaarjapäeva

Laupäeval, 17. augusti keskpäeval tähistatakse Eesti Põllumajandusmuuseumis rukkimaarjapäeva põnevaima rukkitoidu valimise, laada, rukkiga seotud talutööde tutvustamise ning mõttetalgutega. Päeva lõpetab kontserdiga Maarja-Liis Ilus.

„Rukkimaarjapäeval näidatakse muuseumi põllul rukki lõikust sirbi ja vikatiga, seotakse rukkivihke ja tehakse rukkihakke ning demonstreeritakse rukkilõikust kombainiga,“ rääkis muuseumi direktor Merli Sild. Toimub ka rukkitoitude konkurss, kus saavad osaleda kõik huvilised ja kuhu oodatakse toite, mille üks komponent on rukis.

Mõttetalgutel rukki kasvatusest Eestis ja Euroopas arutletakse, millises seisus on Eesti kohaliku sordi Sangaste kasvatamine ning milline on rukkikasvatuse üldine seis Eestis ja Euroopas. Lisaks antakse kõige rukkisõbralikumale ajakirjanikule üle preemia  „Kuldse rukkivihu laureaat".

Rukkimaarjapäeva – 15. august – teatakse ka kui rukkiemapäev, külvimaarjapäev, rüamaarjapäev. Maarjapäevi on meil neli: paastukuu paastumaarjapäev, heinakuu heinamaarjapäev, lõikuskuu rukkimaarjapäev ja mihklikuu ussimaarjapäev. Rukkimaarjapäev on keskne rukkikülvi tähtpäev. Esmakordselt peeti rukkimaarjapäeva Eesti Põllumajandusmuuseumis 2006. aastal koostöös Eesti Rukki Seltsiga.

Eesti Põllumajandusmuuseumist
Eesti Põllumajandusmuuseum asub Tartumaal ajaloolises Ülenurme mõisakompleksis. Muuseumi põhiülesandeks on põllumajanduse ja maaelu arenguga seonduva kogumine ning tutvustamine avalikkusele. Uusi trende tutvustavad näitused, hariduslikud programmid, sepa- ja puutöö, restaureerimine, naiste käsitöö, rukkileiva küpsetamine ja palju muud. 27. juunil 2013 avati uued ekspositsioonid „Lina meie igapäevaelus“, „Linnukasvatus Eestis“ ja põllumajandustehnika fondinäitus.

Rukkimaarjapäeva ajakava: http://epm.ee/wp/wp-content/uploads/rukkimaarjapaev-A3_fin.jpg

Lisainfo:

Ellen Pärn
Vanemteadur
Eesti Põllumajandusmuuseum
tel 7 383 817 
ellen.parn@epm.ee
www.epm.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/