Avaldatud: 28. juuli 2015Kategooriad: Loomakasvatus, UudisedSildid: ,

Põllumajandust õpi Järvamaa Kutsehariduskeskuses

Järvamaa Kutsehariduskeskus ootab õppima põllumajanduse, veterinaaria ja kalanduse valdkonda. Õppetöö toimub nii päevase kui paindliku õppe vormis (töötavale inimesele).

Käesoleva aasta olulisemad muudatused on põllumajandustootja tase 5 taime-, veise- ja hobusekasvatusspetsialisti suuna õppe avamine. Lisaks võetakse käesoleval aastal vastu karuslooma- ja küülikukasvataja 4 kutsetaseme õppele.

Kõige suurem valdkond, kuhu õppima oodatakse on põllumajandus, mille all saab õppida erinevatel tasemetel taimekasvatust, veisekasvatust, karuslooma- ja küülikukasvatust ning hobusekasvatust.

Kutsekeskhariduse õppel, kohe peale põhikooli, saab õppida põllumajandustöötajaks õppeajaga  3,5a ja hobuhooldajaks, õppeajaga 3a.

Täiskasvanutele on põllumajanduse valdkonnas erinevaid võimalusi õppimiseks ning enda täiendamiseks, et olla tööturul läbilöögivõimeline.  Paindliku õppe vormis saab õppida põllumajandustöötajaks (tase 4) 1a õppeajaga nii taime-, veise- kui sellel õppeaastal ka karuslooma- ja küülikukasvataja suunal mille õpe avatakse üle aasta.

Uudsena on võimalus Järvamaa Kutsehariduskeskuses õppida kõrgeima (5 tase) kutse tasemel põllumajandustootjaks, mis on jätkuõpe keskhariduse baasil õppele, peale 4 taseme kompetentside saavutamist. Põllumajandustootja tase 5 kutse annab võimalused taotleda erinevaid PRIA toetusi sh noortaluniku toetust.

Nüüdsest on võimalus õppida ka neil inimestel, kellel kunagi jäi koolitee pooleli ja ei olnud võimalust omandada põhiharidust. Neile on võimalus õppida põllumajandustööliseks (tase 3) 1a õppeajaga nii veise- kui karusloomakasvatustöölise suunal.

Sügisest lisandub põllumajandusvaldkonda veel üks huvitav õppe võimalus. Töökohapõhise õppena hakatakse õpetama lüpsjaid nii 3 kui 4 kutse tasemel ning tulevikus avatakse ka osakutse põllumajandusmasinatega töötaja (3 ja 4 tase) mis on mõeldud farmitöölistele.

Hobuhooldajaks (4 tase) saab õppida nii paindliku kui päevase õppe vormis õppeajaga 2a.

Veterinaaria valdkonnas on võimalus õppida Loomaarsti abiliseks (tase 4) nii paindliku kui päevaõppe vormis. Õpe toimub keskhariduse baasil. Paindliku õppe vormis saab õppima asuda ainult varasema erialase töökogemusega või loomakasvatuskogemusega inimene

Kalanduse valdkonnas saab õppida Kalakasvataja (tase 4) erialal mis on põhihariduse baasil ja toimub paindliku õppe vormis, uus kursus alustab veebruaris 2016.a. Sellele erialale oodatakse dokumente 2015.a. lõpuks.

Paindliku õppe vormis toimub õpe nelja (4) päevaste tsüklitena (üldjuhul teisipäevast reedeni), ühel kuni kahel korral kuus ning sessioonidevahelisel ajal iseseisvalt ennast täiendades. Sesside ajad on üleval kooli kodulehel erialade all. Praktiline õpe sooritatakse kooli õppemajandis. Lisaks tuleb sooritada praktika ettevõtetes. Õpingute lõppedes on võimalus sooritada õpitud taseme kutsekvalifikatsioonieksam.

Õppetöö toimub Särevere õppekohas ja on õppijale tasuta!

Dokumente võetakse vastu kuni 14. augustini 2015.a. Täpsem info kooli kodulehelt www.jkhk.ee.

Külli Marrandi
Põllumajandusõppe osakonna juhataja
kylli.marrandi@jkhk.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/