Avaldatud: 24. juuli 2014Kategooriad: Uudised

1. juulist käivitus Põllumajandusministeeriumi kliendiportaal, mille abil saab esitada riigile põllumajandusvaldkonna teatisi, taotlusi ja avaldusi.

Põllumajandus- ja toiduvaldkonnas tegutsevate ettevõtete ja eraisikute suhtlus riigiga on muutunud lihtsamaks, kiiremaks ja mugavamaks, sest portaal koondab olulise informatsiooni ja andmete edastamise ühte keskkonda. Portaali kaudu saavad kliendid edastada nii oma dokumente, kui ka jälgida nende menetluskäiku.

Praegu koondab portaal Põllumajandusministeeriumi, Veterinaar- ja Toiduameti ning Põllumajandusameti 26 elektroonilist teenust. Tulevikus peaks e-teenuste hulk veelgi laienema.

Lisaks võimalusele edastada elektrooniliselt teatisi, taotlusi ja avaldusi, saab portaali kaudu ülevaate ka kõigist oma toimingutest põllumajanduse valdkonnas ja endaga seotud andmetest. Samuti saab kohe pärast taotluse edastamist tasuda ka riigilõivu.

Ühtne kliendiportaal võeti kasutusele seoses 1. juulist jõustunud majandustegevuse seadustiku üldosa seadusega ning selle leiab aadressilt https://portaal.agri.ee.

Portaali saab sisse logida ID kaardi ja Mobiil-IDga.

Toetuste taotlemine jätkub endiselt E-PRIA kaudu.

23.07.2014, Maaleht

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/