Avaldatud: 23. märts 2013Kategooriad: Uudised

Põllu definitsioon on dokumentides teinekord nii keeruline, et pärast poole lehekülje läbilugemist kaob hoopiski arusaam, mis see põld on. Sinnapaika aga pabereid jätta ka ei või, sest nendega saab Euroopa Liidust toetust taotleda.

Nii pole maamehe ülesanne enam pelgalt põldu harida ja loomi kasvatada, vaid ta peab tegutsema kui tippjuht.

Neid tippteadmisi oligi eile Olustvere lossi konverentsile «Põllumees kui tippjuht» koguma tulnud sadakond põllumeest. Nende seas oli omajagu Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli vilistlasi, õpetaja Miralda Paiveli hinnangul veerandi jagu kindlasti.

Järjekorras kaheksandal konverentsil anti esimest korda välja põllumajandussektori tippjuhi tiitel. Selle sai Lääne-Virumaa Voore farmi juht Indrek Klammer. Ta ütles, et tema juures on praktikal käinud Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õpilasi ning õppeasutusega on olnud hea koostöö.

Tiitlit kätte andes märkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, et edukas põllumajanduse tippjuht peab olema mitmekülgne professionaal. «Põllumajandus on majandusvaldkond, mille ettevõtete juhtimine nõuab väga erinevaid teadmisi ja strateegilist vaadet. Mida suuremaks muutuvad tootmised, seda enam peab põllumees olema tippjuht, kes tunneb inimesi ja psühholoogiat, loomi, loodust, tehnikat ja tootmistehnoloogiat, aga ka ettevõtte juhtimise ja majanduse aluseid,» rääkis Seeder.

Indrek Klammer tõdes, et tunnustus annab talle kindlasti juurde indu majandada oma 45 töötajaga viit ettevõtet. Tema tegevusalade hulka kuuluvad taimekasvatus, piimakarja pidamine ja seakasvatus, samuti peab ta lihaveiseid ning töötleb põllusaadusi.

Sigrid Koorep, Sakala (23.03.2013)
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/