Avaldatud: 28. november 2013Kategooriad: Uudised

Kohe on algamas Euroopa Liidu uus finantseerimisperiood aastateks 2014-2020 ning aktiivsete põllumeeste hulgas on tekitanud hämmingut toetusvõimaluste suur vähenemine hoolimata sellest, et Euroopa Liidu otsetoetused kogusummas oluliselt kasvavad.

"Kui enamuse aktiivsete põllumeeste toetused vähenevad, siis kellel need suurenevad? Mis on olulisem kui põllumajandustootjate võrdsemad konkurentsitingimused, jätkusuutlikkus ja mõnel juhul ka ellujäämine? Miks on poliitikud ja ametnikud juba mitmeid kuid rääkinud põllumajandustoetuste suurenemisest, kui need tegelikult väga paljude jaoks vähenevad," küsivad Eesti Põllumeeste Keskliidu nimel Kalev Kreegipuu ja Jaan Sõrra.

"Meie hinnangul pole piisavalt ja kompleksselt analüüsitud muutuvate toetusvõimaluste mõju erinevatele konkreetsetele taludele ja põllumajandusettevõtetele. Praeguste kavade rakendumisel kaotavad eeloleval perioodil oluliselt mitte ainult suuremad põllumajandusettevõtted, vaid ka väga paljud üheperetalud. See võtab neilt ära võimaluse investeerida konkurentsivõimelistesse tehnoloogiatesse, loomade heaolusse ja keskkonnanõuete täitmisse. Vähenevad toetused võivad mõjutada ka toidu hinda poes," teatasid põllumehed.

Eesti Põllumeeste Keskliit soovib lähipäevil jätkata asjalikku, analüüsidel baseeruvat argumenteeritud arutelu selleks, et paremini mõista põllumajandusministeeriumi poolt uueks Euroopa Liidu finantseerimisperioodiks kavandatud meetmete konkreetseid eesmärke ja nende saavutamise teid. Tänaseni väljapakutu vajab kindlasti täiendavat selgust ja toidupoliitilistele majandushuvidele sobivamat seadistamist.

Eesti Põllumeeste Keskliidu liikmed toodavad ligi 80% Eesti toidutoormest.

Homme toimub Tallinna Tehnikaülikooli aulas üleriigiline Eesti põllumeeste konverents, kus loodetakse neile küsimustele vastuseid leida. 

Maaleht.ee, 28.11.2013 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/