Avaldatud: 17. oktoober 2013Kategooriad: Uudised

Laupäeval kell 12 toimub Lihula kultuurimajas poollooduslike koosluste (PLK) hooldajate üle-eestiline kokkusaamine.

“Eesti on Euroopa Liidu prioriteete järgides seadnud eesmärgiks säilitada ja taastada sellised aastatuhandeid pidevas kasutuses olnud pärandkooslused nagu puis- ja rannaniidud, puiskarjamaad ja loopealsed. Kogu praktilise töö nende säilimiseks teevad ära PLK hooldajad oma niidumasinate ja loomadega, aga meie seisukohtadega pole uue maaelu arengukava (MAK) koostamise juures piisavalt arvestatud,” teatas Saaremaa hooldajate esindaja Mario Talvist.

Esmakordselt toimuval kohtumisel arutatakse pärandkoosluste hetkeseisu ja tulevikku, teooria ja praktika vastuolusid ning hooldamisvõimalusi uue MAK-i muudatuste valguses. Hooldajate sõnul ei saa nad rahul olla arengukavaga, mis karmistab nõudeid alade hooldamisel, toetusi oluliselt suurendamata. Kohtumisel osalevad pärandkoosluste hooldajad, pärandkoosluste kaitse ühing, põllumajandusministeeriumi, Tartu ülikooli ja Eestimaa looduse fondi esindajad.

Seminarist on oodatud osa võtma kõik huvilised, kellele Eesti pärandkoosluste (puisniidud, rannaniidud, loopealsed jmt) käekäik korda läheb. Vajalik eelregistreerimine meiliaadressil mario@business24.ee, telefonil 56 990 305 või internetis.

Saarte Hääl, 17.10.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/