Avaldatud: 23. veebruar 2016Kategooriad: Uudised

Maaelu Edendamise Sihtasutus
PRESSITEADE
23.02.2016
Tartu

Alustavatele maaettevõtjatele hakatakse pakkuma mentorlusteenust. MES otsib sobilikke mentiisid ehk mentorlusteenuse saaja kandidaate

Käesoleva aasta varakevadel hakatakse esimest korda Eestis pakkuma toetatavat mentorlusteenust põllumeestele ja maaettevõtjatele. Mentorlusteenus on toetatav nõustamisteenus, mille käigus suurte kogemustega edukas ettevõtja juhendab alustavat, valdkonda vahetavat või raskustes ettevõtjat ja toetab tema ettevõtte arengut ning kasvu ja paraneb ettevõtte majandus-, põllumajandus- või keskkonnategevuse tulemuslikkus. 2016. aastal keskendutakse peamiselt alustavatele ettevõtjatele, kelle eelnev majandustegevus jääb alla 60 kuu. Varasemalt on mentorklubi formaati edukalt kasutanud EAS maakondlikes arenduskeskustes.

Erinevalt teistest põllu- ja maamajanduslikest nõustamisteenustest on mentorlus 100% toetatav ehk selle nõuande saaja ei pea tasuma omaosalust. Teenust võib üks isik saada aastas kuni 25 tundi, selle sisse on arvestatud ka mentori ajakulu ettevalmistusele ja transpordile. Mentorlepingu kestus on olenevalt mentii eripärast ja vajadustest keskmiselt 3-12 kuud.

Mentorid on põllumehed ja ettevõtjad, kellel on vähemalt 5 aastat juhtimis- ja ettevõtluskogemust ning soov oma kogemusi ja teadmisi teistele edasi anda. Mentorid läbivad enne teenuse pakkumist mentorluse baaskursuse, mille käigus õpivad mentii toetamiseks vajalikke oskusi.

Mentiideks ehk mentorlusteenuse saajateks sobivad alustavad maaettevõtjad, kelle aastane müügitulu jääb vahemikku 4000 – 100 000 eurot. Mentii kasutuses peaks olema vähemalt 0,3 ha maatulundusmaad ning ta peaks olema kantud PRIA põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse. Mentiide valikul hinnatakse lisaks nõuetele sobivusele ka nende motiveeritust programmis osaleda ning oskust eesmärke seada. Lisaks mentorlusteenustele pakutakse kandidaatidele ka teisi nõustamisteenuseid, mille hulka kuuluvad nii ettevõtte majandamise kui ka põllumajandustootmise alased nõuandeteenused.

Mentorlusteenuse pakkumiseks ootab MES 10. märtsiks avaldusi ja dokumente sobivatelt mentiide kandidaatidelt. Loe kandideerimise ja teenuse kohta täpsemalt Eesti põllu-ja maamajanduse nõuandeteenistuse kodulehelt http://www.pikk.ee/teenused-ja-tooted/mentorlusteenus.

Mentorlusteenuse pakkumist toetatakse MAK 2014-2020 vahenditest. Toetatavaid nõuandeteenuseid pakub alates 1.07.2015 Maaeluministeeriumiga sõlmitud käsunduslepingu alusel Maaelu Edendamise Sihtasutus. Teisi põllu- ja maamajanduslikke nõustamisteenuseid on võimalik tellida kirjutades aadressil: info@nouandeteenistus.ee, helistades numbril 7313652 või otsides Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistuse kodulehelt www.pikk.ee endale sobiva konsulendi kontaktid.

Teate koostas:
Katri Kuusk
Maaelu Edendamise Sihtasutus
e-post: katri.kuusk@nouandeteenistus.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/