Avaldatud: 16. mai 2012Kategooriad: Uudised

Pindalatoetuste taotlusvoor PRIAs kestab 2.-21.maini ehk on jõudmas poole peale.  Taotlusi ootame vähemalt 16 000 maakasutajalt,  10.mai lõunaks oli dokumendid esitanud 3759 taotlejat ehk ligi neljandik eeldatust.

Igal aastal on taotluste esitamine olnud maikuu algul suhteliselt loid, vastuvõtuperioodi lõpupäevil  massiline. PRIA soovitab eelistada taotluse esitamiseks elektroonilist kliendiportaali e-PRIAt, mida saab kasutada ööpäevaringselt igas internetiühendusega arvutis.  Ka taotluse kvaliteet saab e-PRIAs parem, sest süsteem kontrollib paljusid sisestatavaid andmeid kohe ja annab vigadest märku.

„Taotluste laekumise tempo pole veel kõrge, aga rahvast käib meie büroodes palju. Rõõmustada võib selle üle, et taotlemine algas elavamalt kui möödunud aastal ja e-PRIA kasutajate osakaal on samuti suurem,“ ütles PRIA otsetoetuste osakonna piirkonnabüroo juhataja Tauno Taska.

e-PRIAs esitatud taotluste osakaal taotluste üldarvust on praeguse seisuga 15,5% – aasta tagasi oli see samal ajal 9,6%.

Kõige arvukamalt  on pindalatoetuste taotlusi esitatud  Võrumaal, Pärnumaal ja Tartumaal.

Taotluste esitajate abistamiseks töötab PRIAs infotelefon 7677 679. Tauno Taska sõnul on päringuid palju ning suur osa küsimustest seostud uuendustega tänavusel taotlusvormil. „Kehtib uus põllumajanduskultuuride loetelu, millest lähtudes tuleb taotlusele teha märked kasvatatavate kultuuride ja nende aluse põllumaa kasutusotstarbe kohta. Kindlasti peab iga põllu juures olema täidetud lahter selle kohta, millisel õiguslikul alusel taotleja põllumaad kasutab,“ selgitas Taska. Esmakordselt tuleb kõigil täita ka nõuetele vastavuse küsimustik.

Ühikupõhiseid toetusi, mida põllumehed ja loomapidajad praegu taotleda saavad, on kokku 12.  Infot toetuste saamise ja toetusega kaasnevate kohustuse kohta saab PRIA kodulehelt www.pria.ee, maakondlikest teenindusbüroodest ja ülalmainitud infotelefonil.

Ennetamaks järjekordi taotlusvooru lõpus, töötavad PRIA maakondlikud teenindusbürood erandkorras ka laupäeval, 12.mail kl 8.30-15.

PRIA palub oma klientidel mitte jätta taotluste esitamist viimastele päevadele ja tuletab meelde, et vajadusel saab juba esitatud taotlustele põlde lisada ja pindalasid muuta veel 15.juunini. Ka taotluste hilinenult esitamine on võimalik selle kuupäevani, kuid pärast 21.maid esitatud taotlustel väheneb toetussumma 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

PRIA teabeosakond

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/