Viio Aitsam,
Maaleht (01.04.2013)

Erametsaliidu tegevdirektor Priit Põllumäe räägib liidu rollist ja loodab, et metsaühistud kujunevad eri huvidega metsaomanike ühendajaiks.

Alustaks sellest, mida erametsaliidule on ette heidetud –metsaomanikke on 97 000, liit ühendab 4500, kuidas ikka saab nii rääkida omanike esindaja rollist?

Tuleks arvestada sellega, et 97 000 omaniku hulgas on näiteks ka krundiomanikud. Neid, kellel metsa 2 hektarit või alla selle, on Eestis märkimisväärselt palju. Nii väikese metsa omanikel ei pruugi kunagi tekkida tunnetki, et peaks ühistusse kuuluma.

Kui nad aga mõnikord harva oma metsas midagi teevad, on nende tegevus kindlasti sellest mõjutatud, mida erametsaliit on teinud.

Ma küsiks teistmoodi: kas Eestis on teist organisatsiooni, kes ühendaks tervelt 4500 metsaomanikku? Ei ole ju. Eesti Jahimeeste Seltsi ka ei kuulu kõik jahimehed ja talupidajate liidus pole kõiki talunikke. Selles valguses on minu arvates 20aastase organisatsiooni 4500 omanikku päris hea tulemus. Alles mõne aasta eest jäi see arv 3000 ringi.
 

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest