Avaldatud: 24. mai 2012Kategooriad: Uudised

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tegi rahandusminister Jürgen Ligile ettepaneku algatada krediidiasutuste seaduse muudatus, millega igale Eestis tegutsevale krediidiasutusele pannakse kohustus tagada sularaha alaline ja tasuta kättesaadavus vähemalt iga linna ja valla territooriumil.

Seederi sõnul lähtuvad krediidiasutused praegu sularaha kättesaamisvõimaluste loomisel üksnes oma majanduslikust kasust, mis on viinud selleni, et hõredamalt asustatud maapiirkondades pole pangakontoreid ega ka sularahaautomaate. Kui suuremates linnades sularahaautomaatide võrgustikud üksteist ebamajanduslikult dubleerivad, siis maapiirkondades on sularahaautomaate liiga vähe.

Põllumajandusministri hinnangul peaks riik tagama, et sularaha kättesaadavus muutuks samatähenduslikuks teiste eluliselt oluliste avalike teenustega.

Kas seda teenust osutatakse sularahaautomaatide või mõne muu makseasutuse (postkontor, kohalikud äriühingud vms) kaudu, polegi kõige olulisem, märkis ta.

Seederi hinnangul peaks riik motiveerima krediidiasutusi oma sularahaautomaatide teenuseid rohkem konsolideerima, mille tulemusel võiks tekkida ühine optimaalne sularahaautomaatide võrgustik sarnaselt Soomes väljaarendatud OTTO sularahaautomaatide süsteemiga.

See oleks majanduslikult kasulik ka krediidiasutustele, kuna sularahaautomaatide teenuste ühiselt osutamine muutuks kokkuvõttes odavamaks ja efektiivsemaks.

Alternatiivina pakub Seeder välja võimaluse, et riigi sularaha hoiustamise hankes sätestatakse krediidiasutusele kohustus tagada tasuta sularaha kättesaadavus vähemalt iga kohaliku omavalitsuse territooriumil.

Ain Lember, Saarte Hääl

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/