Avaldatud: 16. jaanuar 2013Kategooriad: Uudised

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles kohtumisel Saksamaa liidumaa põllumajandusministri Frank Kupferiga, et Eesti põllumeestel tasub Saksamaa ühistulisest põllumajandustootmisest eeskuju võtta.

„Põllumehed saavad oma toodangu väärtust tõsta eelkõige läbi töötlemise. Kõige mõistlikum on põllumajandustootjatele seda korraldada ühiselt,“ sõnas minister Seeder ning tõstis esile kohtumisele eelnenud külastust piimandusühistusse Heinrichsthaler.

Seederi sõnul on Saksamaa ühistuline tootmine suurkontsernide kõrval konkurentsivõimeline ja oma kõrge kvaliteediga Eestile eeskujuks. „Selline ühistuline ettevõte, mis toimib edukalt ühe Euroopa suurima, turumajanduslikku kontserni kuuluva piimatööstuse kõrval, on Eestile kindlasti eeskujuks. Nende trumbiks on kõrge kvaliteet nii tooraine kui lõpptoodangu puhul ja pühendumus.“

Juustutootmisega tegeleva piimandusühistu Heinrichsthaleri toodangust pool läheb ekspordiks, mis ulatub USA-st Venemaani. Ühistu tooraine kogutakse 90 piimatootjalt.

Piimandusühistu külastusel andis põllumajandusminister Seeder üle Eesti vabariigi põllumajandusministeeriumi kuldse teenetemärgi Saksamaa Ühistute Keskliidu konsultandile Dr Edgar Spreerile, kes aastatel 1995–2005 nõustas aktiivselt piimatöötlemisettevõtteid ja põllumajandustootjaid Eestis.
 

Maaleht, 16.01.2013

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/