Avaldatud: 14. veebruar 2014Kategooriad: Uudised

Maaelu Edendamise Sihtasutus 
Pressiteade
14.02.2013, Tallinnas

Selgusid parimad karjakasvatajad – Jane Mättik ja Ilmar Teevet

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) valis 2013. aasta parimaks piimakarjakasvatajaks Ilmar Teeveti Vändra OÜst ning parimaks lihaveisekarjakasvatajaks FIE Jane Mättiku.

MES valib parimaid karjakasvatajaid koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Jõudluskontrolli Keskuse, Eesti Maaülikooli Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi, Põllumajandusministeeriumi ning Veterinaar- ja Toiduametiga. Parimat piimakarjakasvatajat valitakse 14. aastat ning lihaveisekarjakasvatajat 8. aastat järjest.

“ Eestis on palju häid piima- ja lihaveisekarju. Piimatoodang on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud ning see saab toimuda ainult tänu sihikindlale tõuaretusele ning pidamis- ja söötmistingimuste parandamisele – selle taga omakorda on tublid inimesed,“ räägib MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg ning lisab „Suhteliselt uus tegevus – lihaveiste kasvatamine – on võimaldanud paljudel peretaludel maal põllumajandusega tegelda. Märkimist vääriv on inimeste julgus investeerida uude tegevusse ning seeläbi oma tulevikku planeerida.“

Nii piima- kui ka lihaveise kasvataja tunnustuse andmisel  jälgitakse tootmisnäitajaid, tootmisüksuse heakorda, ettevõtte jätkusuutlikkust ja majandustulemusi. Parimate karjakasvatajate valimisel aluseks olevat korda näeb siit.

Sel aastal jäi pärast eelvalikut kandidaatide seast sõelale kolm piimakarja- ja kolm lihakarjakasvatajat.

Aunimetused koos skulptor Vergo Verniku teosega „Vasikas“ antakse üle 25. veebruaril kell 14.00 Põllumajandusministeeriumis Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud aktusel.

Lisainfo:

Eva Patune
Arendus-projektijuht
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Tel 648 4116
E-post eva.patune@mes.ee 
www.mes.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/