Avaldatud: 22. mai 2019Kategooriad: Uudised

Põllumajandusuuringute Keskuse teade

22.05.2019

Siloseire esimesed tulemused – silotegu saab alata järgmisest nädalast

Heintaimede sileerimise optimaalse aja seiret korraldab Põllumajandusuuringute Keskus (PMK) juba alates 2002. aastast. Proovid võetakse Eesti erinevatest piirkondadest – Harjumaalt, Lääne-Virumaalt, Pärnumaalt, Saaremaalt, Valgamaalt ja Võrumaalt. Analüüsid tehakse PMK söötade ja teravilja laboris ning analüüside tulemusi kommenteerib Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadur Uno Tamm.

Vaatluse all on erineva arengukiirusega kõrrelised (põldtimut, aruheinad, karjamaa-raihein) ja liblikõielised (ristik, lutsern) ning nende segukülvid kõrrelistega. Tulemused abiks põllumajandustootjatele silo tegemiseks parima aja leidmisel.

Seire jaoks vajalikud proovid võetakse 27. mail, 3. juunil, 10. juunil ja 17. juunil ning nende põhjal pannakse kokku konkreetse nädala sileerimise info. Info avaldatakse PMK veebilehel iga kolmapäev kuni jaanipäevani.

Esimene tulemus, 20. mail võetud proovidest, on avaldatud PMK veebil http://pmk.agri.ee/

Põldude vaatluse järgi ja soojussummat arvestades ei ole enamik kõrrelistest veel majanduslikus mõttes niitekõlbulikud. Heintaimiku kasvukõrgus on väike ja kogutud saak jääb tagasihoidlikuks. Soojad ilmad hetkel kestavad ja rohumassi juurdekasv on kiire. Siloteoga saab alata järgmisel nädalast.

Lisainfo:

PMK söötade ja teravilja labor

672 9119 | ann.akk@pmk.agri.ee

 

Info edastas:

Krista Kõiv
511 2562 | krista.koiv@pmk.agri.ee

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Põllumajandusuuringute Keskus
pmk.agri.ee
maainfo.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/