Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Farminar seakasvatusest

4. apr. 2023 14:00 - 16:30

Tasuta
põrsas kõõlumas üle aediku ääre

Maaelu Teadmuskeskus, Eesti Tõusigade Aretusühistu ja Eesti Maaülikool korraldavad infopäeva „Põllumajanduse telgitagused“

Seakasvatuse farminaril külastame Kaubi seafarmi Puurmanis, räägime sigade söötmisest ja sigalate bioturvalisusest, arutleme seakasvatuse teemadel laiemalt.
Osalema ootame kõiki seakasvatuse huvilisi!

Farminari salvestus on nüüd järelvaadatav: 2023 04 04 Seakasvatuse farminar

Farminar ehk veebiseminar farmist annab harukordse võimaluse näha ühe seakasvatuse sisseelu ja küsida seakavatjalt küsimusi. Farmikülastus oma koduse ekraani taga.

Millal: 4.aprill 2023 14.00-16.30
Toimumiskoht: Kaubi seafarm Puurmanis/Zoom.
Kodune töö: Mõtle välja vähemalt üks küsimus, mida tahad seakasvatuse kohta küsida, osale aktiivselt arutelus! Logi osalemiseks Zoomi kontole sisse ja kirjuta välja oma ees ja perenimi.

Farminari päevakava:

14.00 Kogunemine ja tervitus Zoomis ja Kaubi farmis, Hanna Raidvere-Sepp (METK) ja Anu Hellenurme (ETSAÜ)

14.05 “Keskkonnamõjude vähendamise võimalused sigade söötmisel”Rünno Patune (Veskimäe PM OÜ). Ettekandele järgneb arutelu. Esitluse slaidid: Sustainability of pig production through increased usage of local protein feeds

14.40 Bioturvalisuse tagamine sigala külastamisel

14.45 Farmijalutus Kaubi sigalas, vöördepõrsaste söötmine – Varpo Vare (EMÜ, Kaubi Farmid OÜ)

15.50 Arutelu ja kokkuvõte päevast

16.20 Farminari lõpetamine

*Korraldaja jätab endale õiguse teha vajadusel päevakavas muudatusi

Viimastel aastatel ei ole seakasvatuste külastamine olnud kõigi huviliste jaoks võimalik. Sigade aafrika katk on sundinud seakasvatusi suhtuma bioturvalisuse tagamisse väga rangelt. Iga külastaja peab enne farmi sisenemist läbima desobarjääri, käima pesemas ning vahetama kõik riided. Enne sigala külastamist tuleb 48 h jooksul vältida kontakti teiste põllumajandusloomadega ning hoiduda metsas käimisest. Selline elukorraldus ei luba sigalatel palju külalisi korraga vastu võtta, kui üldse.
Maaelu Teadmuskeskus koos Eesti Tõusigade Aretusühistu ja Eesti Maaülikooliga püüavad seda kitsaskohta lahendada ja kutsuvad teid osalema farminaril Kaubi seafarmis!

Registreerumine kestab kuni 2. aprilli õhtuni!

TÄHELEPANU! Kõigile registreerunutele saadame osalemiseks Zoomi kutse, mis nõuab sisselogimist päev enne farminari! Farminari päeval ei ole meil kahjuks tehnilistel põhjustel võimalik sisse logimise probleeme lahendada. Palume mõistvat suhtumist!

Lisainfo ja küsimused enne farminari päeva: Liina Ulm, liina.ulm@metk.agri.ee või tel 53505506

Infopäev toimub MAK 2014–2020 „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ horisontaalse valdkonna raames ning seda toetab Euroopa Liit.

 

MAK_logo