Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Infopäev: Agrorobootika: masinapargi kaasajastamine ning elektri- ja hübriidajamite rakendamine põllumajanduses

17. september 10:00 - 15:30

Tasuta

Täpsem info ja registreerumine SIIN

 

Elektri- ja hübriidajamid on alternatiivsed jõuallikad (akud), mille eesmärgiks on asendada traditsioonilised sisepõlemismootorid keskkonnasõbralikumate või kütusesäästlikumate alternatiivide vastu.
Elektriajamid kasutavad selleks, et käivitada mootorit ja liigutada masinat elektrienergiat. Nad ei tekita heitgaase ega saasta töötades õhku.
Hübriidajamid ühendavad endas sisepõlemis- ja elektrimootori, kasutades mõlema jõuallika eeliseid sõiduki efektiivsuse ja kütusesäästmise saavutamiseks. Hübriidsõidukid võivad kasutada elektrimootorit lühemate vahemaade läbimiseks või madalama kiirusega sõitmiseks ning sisepõlemismootorit kiirendamiseks või suuremate vahemaade läbimiseks.

Infopäeva eesmärgiks oli tutvustada, millised on uuemad võimalused vananenud põllumajandusmasinate masinapargi kaasajastamiseks kasutades elektri- ja hübriidajamite erinevaid rakendamise võimalusi.

 

Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ põllumajanduse digipöörde valdkonna raames ja selle toimumist toetab Euroopa Liit.

 

Infopäevast võivad osa võtta kõik sellest huvitatud isikud, nii füüsilised isikud kui ettevõtete esindajad.

Eriti ootame infopäevale teadmisi täiendama põllumajandustootjaid ja põllumajandustehnika müügi ning hooldusega tegelevate ettevõtete esindajaid.

Infopäev sobib keskkonnasõbraliku majandamise (KSM) kohustuslike koolituste alla.

 

Infopäeva korraldaja:
Eesti Maaülikooli avatud ülikool
Fr. R. Kreutzwaldi 56/1
51006 Tartu,
tel 731 3275
e-post: avayl@emu.ee
http://avatudylikool.emu.ee/

MAK_logo