Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

EPKK infopäev “Toidualase teabe esitamine”

13. dets. 2023 10:00 - 12:30

Tasuta

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja infopäev „Toidualase teabe esitamine“

Toiduseaduse ja tarbijakaitse nõuete kohaselt on tähtsaim reegel – toidualane teave peab olema täpne, selge ja tarbijale kergesti arusaadav. Kas see on alati nii? Kohustuslik märgistusteave tähendab, et toidu märgistamisel tuleb ära näidata energia- ja toitainete sisaldus, koostisosad, säilimisaeg ja –tingimused. Vabatahtlikult võib esitada muudki infot, siiski silmas pidades, et info on tõene ega eksita tarbijat. Eestis ei ole ühtegi tarbijate huvide eest seisvat esindusorganisatsiooni, tühimikku toidu valdkonnas püüab täita toidupolitseiks kutsutud Fuudish. Lisaks antakse infopäeval ülevaade millised on lähiaja muudatused suitsupreparaatide kasutamise tingimustes ning mida peab teadma, kui soovitakse viidata probiootikumide kasutamisele tootes. 

 

Aeg: 13. detsember,  kell 10.00 – 12.30

Koht: Veebikeskkond ZOOM             

Infopäeva on võimalik järelvaadata SIIN

 

PÄEVAKAVAS*

 

*Korraldajal on õigus teha päevakavas muudatusi.

 

Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Infopäev on tasuta ja sellest võivad osa võtta kõik huvitatud isikud. Osalemine on vähese tähtsusega abi (VTA), abisumma ühe osavõtja kohta arvutatakse osavõtjate lõpliku arvu järgi, kuid see ei ületa 200 eurot.

 

Ettevõtte esindajana osalejale on infopäev tasuta, kui ettevõttel on piisavalt vähese tähtsusega abi (VTA) jääki. Ettevõtja peab pidama tekkepõhist arvestust VTA kasutamise üle. VTA vaba jääki saab kontrollida ka veebilehelt https://fin.ee/riigihanked-riigiabi-osalused-kinnisvara/riigiabi

Lisainfo: Helen Orutar, EPKK projektijuht, e-mail: helen@epkk.ee, tel: 5353 4329

MAK_logo