Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Yara digilahendused taimekasvatuses LÜKKUB EDASI!

10. apr. 2023 11:30 - 12:30

Tasuta

Maaelu Teadmuskeskus korraldab teadmussiirde pikaajalise programmi raames 10. aprillil kell 11.30-12.30 veebiseminari, kus Janne Ehte-Tammiste tutvustab Yara taimekasvatuse digilahendustest.

Yara asustati aastal 1905, lahendamaks Euroopas tekkivat näljahäda, tootes mineraalväetist, mis andis põllumeestele võimaluse oma saake suurendada. Siiani töötav ettevõtte eesmärk on vastutustundlikult maailma toita ja planeeti kaitsta. Yara missioon on maailma vastutustundlikult toiduga varustada ja kaitsta planeeti Maa. Ettevõte lahendused pakuvad põllumajandustootjatele võimalust suurendada saaki, tõsta saagi kvaliteeti, samal ajal vähendades keskkonnamõjusid.

Atfarm on Yara digitaalne tööriist põllukultuuride kasvu jälgimiseks ja vajaduspõhiste väetamise kaartide loomiseks, mis põhinevad saagi satelliitseire tehnoloogial. Atfarmis leiab fotoanalüüsi võimaluse, satelliitseire ja vajaduspõhised lämmastikuga väetamise (VPV) kaardid.

Yara Megalabi veebipõhise süsteemi läbi on võimalik tõlgendada mullaproove, mille tulemuse põhjal on võimalik alates 2022. aasta aprillist ka PRIA toetust saada.

Pilt. yara.ee/atfarm

 

Osalemine tasuta, kuid vajalik on registreerumine allpool oleva lingi kaudu hiljemalt 7. aprillil kell 15.30.

Registreerunutele saadetakse ürituse päeval link osalemiseks, üritus toimub keskkonnas Zoom.

Veebiseminar viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.

 

Lisainfo ürituse kohta:

Hanna Raidvere-Sepp, tel. 53603671, e-mail hanna.raidvere-sepp@metk.agri.ee

MAK_logo