Avaldatud: 28. mai 2018Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
25.05.2018

 Maaeluminister Tarmo Tamm kohtus Leedus Hiina põllumajandusministri Han Changfuga. Peamine teema aruteluks oli Eesti–Hiina tegevuskava põllumajanduses aastateks 2018–2022 ja kahepoolse koostöö edendamine kaubanduses.

„Pean väga oluliseks Eesti ja Hiina kahepoolsete suhete süvendamist ja hea kaubanduspartnerluse jätkamist. Selleks on oluline regulaarselt kohtuda ja mõtteid vahetada,“ rõhutas maaeluminister Tarmo Tamm.

  1. aasta jaanuaris kirjutati Eesti ja Hiina vahel alla tegevuskava koostöö edendamiseks põllumajanduses. Täna on aeg koostöökava uuendada ja oma huve paremini defineerida, mille asjus pooled omavahel ka arutelu peavad. Koostöö kahe riigi vahel on väga hea, mis omakorda sillutab teed majanduslike sidemete tihenemiseks. Ka ettevõtjad on huvitatud  Eesti ja Hiina vahelise põllumajandussaaduste kaubavahetuse suurendamisest.

„Meie eesmärk on pakkuda Hiinale veelgi laiemat valikut eestimaist usaldusväärselt toodetud toitu,“ lisas Tamm. „Eesti ja Hiina on viimaste aastate jooksul kirjutanud alla mitmele toiduohutuse protokollile ja Hiina turule lubatud Eesti toidukaupade hulk kasvab. Hiina nõudmised toiduohutusele on suured. Selleks, et aru saada süsteemist ja nõudmistest, on oluline hoida ühendust ja parandada teineteisemõistmist eri tasanditel.“

Viimati kohtus maaeluminister Tarmo Tamm Hiina põllumajandusministri Han Changfuga eelmise aasta augustis.

 

Teate edastas

Angelika Lebedev
nõunik | avalike suhete osakond
625 6255
Maaeluministeerium
Lai tn 39 // Lai tn 41 | 15056 Tallinn

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/