Avaldatud: 21. aprill 2016Kategooriad: Uudised

Alates tänasest (21.04) on teenuses „Minu põllud“ võimalik taotlejatel joonistada põlde pindalatoetuste taotlemiseks ning oma pindalatoetuste taotlust e-PRIAs elektrooniliselt eeltäita (st lisada taotlusele eelnevalt joonistatud põllud ning märkida toetuste taotlemised vormile PT50 ja PT50A). Samuti on võimalik avada Loomade heaolu toetuse taotlusvorm ning ka see eeltäita – antud vorm on avatud seetõttu, et oleks vajadusel võimalik trükkida pdf fail veiste loeteluga.

Teenuses „Minu põllud“ on võimalik enda maa-alasid digitaalselt e-PRIAs joonistada, kusjuures sellel aastal annab PRIA e-taotlejatele „Minu põllud“ teenuses ette eelmisel aastal kindlaks tehtud andmed. See tähendab, et enne taotlusperioodi algust asendatakse põldude andmed kõigil taotlejatel pärast 18.04.2016 esimest korda teenusesse sisenemisel. Soovi korral on võimalik seda tegevust korrata, vajutades nimekirja kohal paremal üleval servas olevat nuppu „Kasuta viimase taotluse põlde“. Asendatud põllud eristuvad teistest helesinise taustaga, lisaks on põldudel juures musta värvi infoteade „Põllu andmed on asendatud kindlaks tehtud andmetega!“ – andmete asendamise teade kuvatakse, kui taotletud andmed on seotud kohapealse või administratiivse kontrolliga või on taotleja esitanud muudatusavalduse paberkandjal. Andmete asendamisest vaata täpsemalt „Minu põllud“ teenuse kasutusjuhendist.

Samuti on 1.aprillist taas avatud teenus „Minu niidud“ poollooduslike koosluste alade joonistamiseks ning Keskkonnaametiga kooskõlastamiseks. Koosluse alasid on võimalik taotlusele lisada ning taotlust PRIAle esitada alates 2. maist.

Täpsemad teenuste kasutamise juhendid leiate e-PRIAst või kodulehelt e-PRIA juhendite alt.

e-PRIA kasutamiseks saab tasuta konsulentide poolset abi ja juhendamist igas maakonnas. Loe lähemalt e-PRIA tugiteenuse kohta http://www.pikk.ee/teenused-ja-tooted/e-pria-kasutamise-juhendamine#.VxikUL8qevQ.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/