Avaldatud: 26. märts 2013Kategooriad: Uudised

Täna toimub Tallinnas Eestimaa Looduse Fondi (ELF-i) korraldatud seminar, mis tutvustab siinmail veel laialdaselt tundmata veepuhastamise meetodit – tehismärgala. Seminaril saavad sõna nii Eesti kui välismaa spetsialistid, kellel on pikk kogemus tehismärgaladega töötamisel.

„Tehismärgala on valdavalt loodusliku märgala koopia, mis aitab puhastada vett,“ selgitab ELF-i tehismärgalade ekspert Kuno Kasak ja lisab, et tehismärgala kui veepuhastamise meetod sobib ka Eestisse suurepäraselt, kuna meil leidub tehismärgalade rajamiseks piisavalt maad.

Tema sõnul tasub nii mõneski suurema veereostusega kohas Eestis väga tõsiselt mõelda just tehismärgala loomisele: „See on lihtne ja tõhus viis parandada veekvaliteeti ning vähendada keskkonnaprobleeme põhjustavat põllumajandusreostust, selle jõudmist veekeskkonda ning lõpuks ka Läänemerre.“

Tehismärgalasid on mitut tüüpi. Näiteks avaveelised tehismärgalad ja pinnasfiltrid. Suhteliselt lihtsatele tööpõhimõtetele vaatamata nõuab ka tehismärgala rajamine eelnevaid teadmisi – seepärast andis ELF välja ka raamatu „Tehismärgalad: põllumees puhastab vett“.

Aive Mõttus, Maaleht (26.03.2013)
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/