Avaldatud: 1. oktoober 2013Kategooriad: Uudised

Täna põllumajandusministeeriumis kogunenud aianduse arengukava koostamise töörühm analüüsis leidis, et kodumaiste aiandussaaduste osakaal turul peab kasvama.

«Eesti suudab end praegu ise varustada köögiviljadega umbes 66 protsendi ulatuses ning puuviljade ja marjadega vaid 10 protsendi ulatuses. Järgmise seitsme aasta jooksul soovime isevarustatuse taset kindlasti tõsta,» ütles põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti.

«Sektor vajab selleks investeeringuid, et luua vajalikud säilitamis- ja hoiutingimused toodangule ning tõsta kaasaegsete tehnoloogiate abiga tootlikkust,» lisas ta.

Arengukava koostamise töörühma tänasel, järjekorras kolmandal kohtumisel tõdeti ka, et suurendada tuleb koostööd tootjate ja töötlejate vahel ning väiketootjatel tuleb konkurentsivõime tõstmiseks senisest enam tegutseda ühiselt.

2012. aastal oli eesti köögiviljadega isevarustatuse tase 66 protsenti ning viimase viie aasta keskmine saagikus 21 tonni hektarilt.

Puu- ja köögiviljakasvatuses olid samad näitajad 10 protsenit ning 900 kilogrammi hektarilt. Köögivilju tarbitakse Eestis 132 000 tonni ning puuvilju ja marju 59 000 tonni aastas.

Liina Valdre
E24Ȁriuudised
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/