Avaldatud: 2. mai 2022Kategooriad: Mahetootmine, UudisedSildid:

Allikas: EPKK infoleht, märts 2022, nr 2

Tunnustus tipptasemel töö eest mahepõllumajanduslikus väärtusahelas

Euroopa Komisjon võttis 2021. aasta märtsis vastu mahetootmise arendamise tegevuskava, milles on ette nähtud jagada igal aastal auhindu, millega tunnustatakse väljapaistvaid saavutusi mahepõllumajanduse väärtusahelas. Eesmärk on premeerida parimaid ja uuenduslikumaid mahetootmise osalisi, kes aitavad kaasa põllumajanduse keskkonna- ja kliimamõju vähendamisele ning ELi elurikkuse strateegia ja strateegia „Talust taldrikule“ eesmärkide saavutamisele. Esimest korda antakse auhinnad välja 2022. aastal.

Allikas: https://ec.europa.eu/info/food-farming-fisheries/farming/organic-farming/organic-action-plan/eu-organic-awards_en

Kaheksa auhinda seitsmes kategoorias

Antakse välja kaheksa maheauhinda seitsmes kategoorias.

Auhindadega tunnustatakse mahepõllumajanduse väärtusahela eri osalisi, kes on töötanud välja suurepärase, uuendusliku, kestliku ja teisi innustava projekti, mis annab mahetoodangule ja selle tarbimisele tõelise lisaväärtuse. Lingid veebipõhistele taotlusvormidele on kättesaadavad alates 25. märtsist 2022 kuni 8. juunini 2022.

  • 1. kategooria: parim (nais)mahetootja ja parim (mees)-mahetootja. Eesmärk on tunnustada (üht nais- ja üht mees)põllumajandustootjat. Auhinna annavad välja Euroopa põllumajandusettevõtete ja põllumajandusühistute esindusorganisatsioonid (COPA-COGECA) ja organisatsioon IFOAM Organics Europe.
  • 2. kategooria: parim mahetootmist väärtustav piirkond Eesmärk on tunnustada piirkonda. Auhinna annab välja Euroopa Regioonide Komitee.
  • 3. kategooria: parim mahetootmist väärtustav linn. Eesmärk on tunnustada linna. Auhinna annab välja Euroopa Regioonide Komitee.
  • 4. kategooria: parim mahepiirkond Eesmärk on tunnustada mahepiirkonda. Auhinna annab välja Euroopa Regioonide Komitee.
  • 5. kategooria: parim mahetootmise VKE. Eesmärk on tunnustada ELis asuvat väikest või keskmise suurusega ettevõtjat, kes töötleb mahetooteid. Auhinna annab välja Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee.
  • 6. kategooria: parim mahetoidu jaemüüja. Eesmärk on tunnustada ELis asuvat mahetoodetega kauplevat jaemüüjat. Auhinna annab välja Euroopa Majandusja Sotsiaalkomitee.
  • 7. kategooria: parim mahetoidurestoran. Eesmärk on tunnustada kas eraldiseisvat restorani või mõne hotelli või toitlustussektori juurde kuuluvat restorani, mille menüüs on sertifitseeritud mahetooted. Auhinna annab välja Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee.

Kes võivad kandideerida?

Kandideerida võivad kõik mahepõllumajanduse väärtusahelas tegutsejad või asutused, kellel on tähelepanu vääriv projekt, mis aitab muuta mahetooted ELis taskukohasemaks ja/või kättesaadavamaks. Projektiarendajate asu- või elukoht peab olema ELis. Taotlused tuleb esitada ühes ELi ametlikest keeltest ja projektid peavad olema ELi-põhised. Kandideerimistaotluste esitamise tähtaeg on 8. juuni 2022 kell 23:59:59 Kesk-Euroopa suveaja järgi (CEST). Võitjad kuulutatakse välja septembris ja auhinnatseremoonia toimub 22. septembril 2022.

Loe lähemalt ja kandideeri SIIN: https://ec.europa.eu/info/food-farming-fisheries/farming/organic-farming/organic-action-plan/eu-organic-awards_et

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/