Avaldatud: 7. detsember 2023Kategooriad: Taimekasvatus, UudisedSildid: , , ,

Viimases kahes taimekasvatuse digilahenduste tutvustuses tõdeti kohe alguses – põllumajandus liigub maksimaalse digitaliseerimise poole. Teabesalve Digiakadeemiasse on koondatud erinevad maaeluettevõtete igapäeva tööd lihtsustavad digitaliseeritud lahendused. Kusjuures, kogu täieneb pidevalt!

Viljakasvatusega tegelevatele ettevõtetele võiks pakkuda huvi pakkuda huvi äpid ja programmid, mis aitavad viljakultuuri tervist hinnata, annavad väetamissoovitusi vastavalt taime seisundile ja pakuvad lihtsat põllumajandusanalüüside tõlgendamise teenust.

Digilahendused võimaldavad saagi kvaliteeti ja mahtu kasvatada

Yara ambitsioonikas missioon maailma vastutustundlik toiduga varustamine ja seeläbi meie planeedi kaitsmine sai alguse aastal 1905. Nad panustasid Euroopas tekkinud näljahäda lahendamisse, tootes mineraalväetist, mis andis põllumeestele võimaluse oma saake suurendada. Ettevõtte lahendused võimaldavad ka tänapäeval põllumajandustootjatel nii saagi kvaliteedi tõsta kui ka selle mahtu kasvatada, samal ajal vähendades kahjulikke keskkonnamõjusid. Nende keskkonna- ja tööstuslahendused parandavad õhu kvaliteeti ja vähendavad heitgaaside emissiooni.

Vaata, kuidas lahendused reaalselt töötavad, proovi ise ja jaga huvilistega!

Atfarm on lihtsasti kasutatav digilahendus põllukultuuride kasvu jälgimiseks ja vajaduspõhiste väetamiskaartide loomiseks. Tänu saagi satelliitseire tehnoloogiale on võimalik vaid mõne klõpsuga saada ülevaade oma põldudest koos väetamissoovitustega.

Megalab™ on veebipõhine süsteem, mis osutab põllumajandusanalüüside tõlgendamise teenust. Süsteem töötleb üle kogu maailma partnerlaborite võrgustikust saabuvat infot ja annab klientidele väetamissoovitusi. Kliendile saadetakse kiired ja täpsed tulemused interneti või e-maili teel, põhjalikud raportid taimede toitainesisalduse kohta ja soovituslikud väetamisprogrammid konkreetse kultuuri väetamiseks.

Esita endale küsimus: millist väärtust looks oma tööprotsesside digitaliseerimine sinu ettevõttele?

Vaata ka loomakasvatuses kasutatavaid digitaalseid lahendusi Teabesalve Digiakadeemias.

Koostaja: Manuela Kollom, METK

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/