Alates tänasest saab esitada kandidaate 2021. aasta parima mahetootja ja -toote konkursile. Konkursile „Parim mahetootja 2021“ oodatakse kandidaate kuni 16. juulini ja konkursile „Parim mahetoode 2021“ kuni 12. augustini. Parima mahetootja ja mahetoote konkursid toimuvad kaheteistkümnendat korda. Konkursi eesmärk on tunnustada maheettevõtjaid ning edendada mahepõllumajandust.

Euroopa Liit on võtnud selge suuna rohemajanduse edendamisele ja mahepõllumajandusel on selles tähtis koht. „Võime olla uhked selle üle, et meil on suhtarvuna teistega võrreldes juba täna palju tootjaid, kes on teinud valiku mahetootmise kasuks. See on oluline suund, mis aitab hoida keskkonda ja rikastada meie toidulauda parimate võimalike toodetega. Leian, et meil on kelle ja mille seast parimaid välja valida,“ sõnas maaeluminister Urmas Kruuse.

„Mahepõllumajandus pakub kvaliteetset toitu, aga on ka üks kaalukamaid võimalusi keskkonnaeesmärkide saavutamiseks. Näiteks on mahetootmine suure kaaluga kliimamõjude leevendamisel, elurikkuse säilitamisel, aga ka loomade heaolu, puhta põhjavee ja puhta toidu tagamisel,“ ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest.

Konkursile „Parim mahetootja 2021“ saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sh kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahetootjaid, kes ei ole varem konkurssi võitnud ja on mahepõllumajandusega tegelenud vähemalt kaks aastat. Esitamiseks tuleb täita ankeet. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 16. juuli.

Konkursile „Parim mahetoode 2021“ esitavad oma tooteid mahetöötlejad ise, esitada saab kuni kolm toodet. Tingimuseks on, et mahetoode oleks ankeetide esitamise tähtajaks müügil. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 12. august.

2020. aastal valiti Eesti parimaks mahetootjaks Harro Rannametsa mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ. 2020. a parim mahetoit oli Eco Flora toodetud kuivatatud tomatid ekstra neitsioliiviõlis ja parim mahejook Öun Drinks OÜ rabarberi-kuuse vahujook.

Parima tootja ja toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad hindamiskomisjonid. Konkursside võitjad kuulutatakse välja sügisel.Konkursside statuudid ja ankeedid on leitavad maheklubi.ee/konkurss.
Ankeedid tuleb saata aadressile mahepm@gmail.com. Konkursse korraldab Maaeluministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga.

Info: Airi Vetemaa, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus
airi.vetemaa@gmail.com
5225936