Avaldatud: 10. juuli 2013Kategooriad: Uudised

Täna ja homme peetakse Viljandi külje all kümnendad viljeluspäevad, kuhu korraldajad ootavad vähemalt 800 põllumeest.

Mittetulundusühingu Viljeluspäevad korraldatav üritus leiab aset Pärsti vallas Matapera külas asuvas põllumajandusuuringute keskuse Viljandi katsekeskuses.

Ühingu juhatuse liige ja üks päevade peakorraldajaid Margus Ameerikas ütles, et eelkõige on üritus mõeldud taimekasvatajatele ning neile loomakasvatajatele, kes ise oma loomadele sööta toodavad.

Ehkki vahel kohtab osalejate seas ka piiritaguseid uudistajaid, on tegu Eesti enda põllumeestele mõeldud päevadega. Teisalt kuuleb võõrkeelt kindlasti, sest tehnika ja muu asjakohase tutvustajate hulgas on külalisi kaugemalt.

Ameerikase sõnul pole tegu tavalise laada, vaid professionaalsetele põllumeestele mõeldud ettevõtmisega. Varasematel aastatel on osalisi kohale palutud vaid kutsetega, kuid seekord otsustati suurema reklaami kasuks.

«Viljeluspäevadest on kujunenud tähtsaim kesksuvine põllumajandusüritus, kus huvilised saavad tutvuda erineva agrotehnikaga kasvatatud põllukultuuridega,» lausus Ameerikas. «Kohapeal annavad nõu Eesti oma ala spetsialistid.»

Et asjast paremat ülevaadet saada, ootab viljeluspäeva ajal külalisi 340 katselappi. Samuti on võimalik tutvuda põllumajandusmasinatega.

Sel aastal on kavas demonstreerida väetiselaoturite tööd. Eesti taimekasvatuse instituudi teadur Taavi Võsa ütles, et kõik enam kasutatavad masinatüübid näitavad oma töö täpsust ja laotusühtlikkust.

Ürituse avab täna kell kümme põllumajandusministeeriumi asekantsler Illar Lemetti.

Margus Ameerikas lisas, et esimestel viljeluspäevadel kümme aastat tagasi Jõgeval osales paarsada huvilist ning igal aastal on neid juurde tulnud. «Eelmisel aastal oli kohal ligikaudu 800 põllumeest ja ootame neid vähemalt sama palju ka tänavu. Oleme valmis võõrustama mullusest suurematki hulka.»

Viljandimaal on viljeluspäevad varem toimunud kahel korral. Järgmisel aastal tulevad need Raplamaal Kuusikul.

Aivar Aotäht
Sakala, 10.07.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/