Avaldatud: 17. juuli 2013Kategooriad: Uudised

Heiki Raudla
Maaleht, 17.07.2013

Tänavusel viljakasvatajate võistlusel osalemine pakub korraldajate hinnangul põllumeestele märksa suuremat huvi kui varem.

Olgugi et Eesti Taimekasvatuse Instituudi vanemteadur Peeter Viil pidas läinud talve taliteraviljadele üldiselt ebasoodsaks – lumi sadas vähekülmunud maale ning taimed jätkasid kasvu, kasutasid ära mullas oleva toiduvaru ja läksid hauduma. Nendel põldudel, kus muld rohkem külmus, oli Viili sõnul olukord parem.

Seda, et taliviljad läksid seekord n-ö aia taha, tõdes ka läinud aastal rukki ja talirapsiga osalenud ettevõtja Heiki Aren, kellel õnnestus mullu saada rukki võistluspõllult rekordsaak – 9,7 tonni hektarilt. Seekord esitas ta võistlusele rapsipõllu.

Areni sõnul jäi küll rukist ja talinisu põldudele kasvama, kuid võistlusel konkureerivaid tulemusi nendelt ei ole oodata. "Taliraps aga talvitus hästi ja hakkas kevadel hoogsalt kasvama. Pääsesime ka hiilamardikast," segitas ta.

Osalejate hulgas on seekord nii staažikaid võistuviljelejaid kui ka neid, kes oma põllu esimest korda üles andsid. Kuna osalejad pakkusid välja eri kultuure, millest mõni oli esindatud vaid ühe või kahe põlluga, tuli korraldajatel teha valik enamesitatud kultuuride seast – võistlema jäävad praeguse seisuga neli kultuuri: raps, nisu, oder ja rukis. Võistluskultuurideks jäid need, milles registreerus vähemalt kolm põldu.
 

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest 
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/