Avaldatud: 18. juuli 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
18.07.2017
 

Avatud talusid aitavad leida kaks tasuta nutirakendust

23. juulil toimuva avatud talude päeval osalevaid talusid aitavad leida nutirakendused LiveTeam ja Navicup.

„Avatud talude päeval ootavad külla rekordiliselt ligi 280 talupidamist ja põllumajandustootjat,” ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe Maaeluministeeriumist. „Selleks, et avatud talusid veelgi lihtsamalt üles leida, saab valida kahe tasuta nutirakenduse vahel.”

„Mobiilirakendust abil saavad osalejad lasta ennast soovitud kohta juhatada,” lisas Lillemäe. „Eestimaine nutitelefoni äpp LiveTeam võimaldab orienteeruda talust-talusse ning sama ajal sõpradega mugavalt suhelda ja infot jagada, Navicupi kaudu saab lisaks statistikat, kus ja kui palju rahvast käinud on.”

Avatud talude päevale aitavad kohale jõuda ka tasuta bussid. 23. juulil väljub Tallinnast, Tartust, Pärnust, Viljandist ja Rakverest üheksa bussi, kus kokku on istekohti 450 inimesele. Veel on viimaseid tasuta kohti bussidele Lääne-Virumaal ja Viljandimaal!

Kes tahab avatud talusid paberkaardilt otsida, leiab need Olerexi ja Alexela suuremates tanklapoodidest ning Rimi „Talu toidab” lettidest.

23. juulil 2017 toimub kolmas üle-eestiline avatud talude päev, kus osaleb kokku ligi 280 talu ja põllumajandustootmist. Külastajad saavad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Teate edastas:

Karolin Lillemäe
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 625 6254
press@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/