Baltic Agro AS omandas kolmapäeval toimunud enampakkumisel pankrotis Werol Tehased AS-i ettevõtte tervikvara, mille koosseisu kuuluvad rapsi töötlemise tehas koos kinnistute ja sinna juurdekuuluvaga.

Werol Tehased ettevõtte omandamine Baltic Agro AS poolt jõustub peale konkurentsiameti heakskiitu, teatas Baltic Agro, vahendas BNS.

Baltic Agro nõukogu esimees Christian Junker sõnul annab Weroli omandamine Baltic Agrole võimaluse kasvatada ja laiendada oma äritegevust. "Me saame põllumeestelt ostetud rapsiseemne töötlemisega astuda sammu edasi väärtusahelas ning luua lisaväärtust endale ja rapsikasvatajatele."

Baltic Agro omanik on Taanis baseeruv DLA Grupp, mis omab rapsitöötlemise tehaseid Lätis ja Taanis. Koos Weroliga on DLA rapsitöötlemise aastaseks kogumahuks 500 000 tonni.

Werol Tehased rafineerib pressitud rapsiseemnetest valmistatud õli ja müüb seda toiduõlina. Aastast 1998 töötava tehase tootmisvõimsus on 70 000 tonni.

Ettevõte alustas enne pankrotti minekut uue rapsipressimise liini rajamist. Uue liini tootmisvõimsus 145 000 tonni aastas. Tehase uus osa ei ole veel töös olnud seoses selle aasta alguses tekkinud finantsraskustega.

Peale uue tootmisliini käivitamist peaks tehase käive ulatuma 80 miljoni euroni. Ettevõttel on praegu 41 töötajat ja see asub Jõgeval.

Enampakkumisel oli Werol Tehased alghinnaks kaheksa miljonit eurot. Varasemalt on lisaks Baltic Agrole kinnitanud Oliseeds Trade ja Avena Nordic Grain Oy oma huvi rapsiõlitootja Werol Tehaste vara omandamise ja õlitootmise jätkamise vastu.

Aprilli lõpus toimunud võlausaldajate koosolekuks oli ettevõtte vastu kogunenud nõudeid 26 miljoni euro eest ning ettevõtte varade väärtuseks 16 miljonit eurot.

Baltic Agro on põllumajandustarvikuid ja -teenuseid vahendav ettevõte Eestis, aastase käibega 120 miljonit eurot. DLA Group koordineerib ettevõtte investeeringuid ning hankeid Taani ja rahvusvahelistele firmadele. DLA töötajate arv on 2600, aastane käive 2,1 miljardit eurot ja 2011. aasta kasum oli 72 miljonit eurot.

Delfi.ee