Avaldatud: 9. november 2016Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
08.11.2016

Eesti ja Vietnami maaeluministeeriumid sõlmisid koostöökokkuleppe

Maaeluminister Urmas Kruuse ja Vietnami asepõllumajandusminister Le Quoc Doanh allkirjastasid täna Hanois toimunud kohtumisel vastastikuse mõistmise memorandumi, millega pandi alus edasiseks koostööks põllumajanduse ja kalanduse valdkonnas.

Kohtumisel oli kõne all nii kaubandussuhete arendamine kui koostöö põllumajandusteaduse ja –tehnoloogia vallas.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul kinnitas Vietnami minister kohtumisel soovi koostöösidemete tugevdamiseks. „Põllumajandussaaduste kaubandus Eesti ja Vietnami vahel ei ole seni olnud väga suur, kuid see on järjepidevalt kasvanud. Vietnami minister kiitis Eesti toidukaupade kõrget kvaliteeti, samas on Vietnam väga huvitatud ka Eesti kui eesrindliku IT-riigi kogemustest uute põllumajandustehnoloogiate rakendamisel,“ ütles minister Urmas Kruuse. „Koostöömemorandum paneb aluse ministeeriumitevahelisele koostööle ning loob eeltingimused nii meie põllumajandussaaduste kui põllumajanduses kasutatavate e-lahenduste ekspordiks meie jaoks atraktiivsele, kuid seni veel suuresti tundmatule turule.“ 

Koostöömemorandum sõnastab Eesti ja Vietnami maaeluministeeriumite vahelise koostöö eesmärgid ja võimalikud koostöövormid põllumajandus- ja kalandussaaduste tootmise ja töötlemise, looma- ja taimetervise ning –kaitse, põllumajandusteaduse ja -tehnoloogia ning põllumajandus- ja kalandussaaduste kaubanduse ja investeeringute edendamiseks.

Hanois toimunud ministrite kohtumine oli esmakordne kõrgetasemeline kohtumine kahe riigi maaeluministeeriumite esindajate vahel.  

Minister Urmas Kruuse viibib 7.-8. novembrini ametlikul visiidil Vietnami Sotsialistlikus Vabariigis. Ministrit saadavad visiidil kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ja välissuhete osakonna peaspetsialist Galina Jevgrafova.

Teate edastas:
Eva Lehtla
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel. 55 643 691

press@agri.ee
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/