Avaldatud: 6. september 2022Kategooriad: Maaettevõtlus, UudisedSildid: , , , ,

Autor: Kerli Ats, Eestimaa Talupidajate Keskliit
september 2022, Põllumehe Teataja

Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös Maaelu Edendamise Sihtasutusega korraldab juba teist aastat noorte põllumajandusjuhtide väljaõpet, mil nimeks liidrite kool.

Koolituse peamine eesmärk on pakkuda tulevaste või juba tegutsevate organisatsioonide juhtidele tuge juhi töö olemuse süsteemsel mõtestamisel. Eelmisel aastal oli koolituse fookus MTÜ juhtimisel, sel aastal on põhitähelepanu laiemalt organisatsiooni juhtimisel.

Liidrite kooli üks eesmärk on juhtide järelkasvu koolitamine põllumajandusvaldkonna esindusorganisatsioonidele – nii praegustele kui miks mitte ka tulevikus loodavatele. Meil on vaja noori, kes aktiivselt panustaksid kodanikuühiskonna arengusse, et seista põllumajandusettevõtete huvide eest ja arendada sektoris koostööd.

Lisaks sobib koolitus ka tegutsevatele põllumajandusettevõtjatele, kes soovivad oma teadmisi täiendada organisatsiooni juhtimise vallas.

Uus lend alustab oktoobris

Tänavu oktoobris alustavale koolituskursusele oleme loonud õppekavad kahele rühmale, aga osaleda võib mõlema õpperühma töös. Liidrite kool on praktilise suunitlusega: lahendatakse elulisi juhtumeid ja antakse ülesandeid iseseisvaks tööks.

Õppekavad on põnevad, võimalik on omandada teadmisi oma ala tippudelt mitmes valdkonnas. Näiteks on üks koolitaja Anu Ruul, kes on Eesti üks kogenumaid innovatsiooniprotsessi koolitajaid. Tema koolituse käigus saab ülevaate innovatsiooniprotsessidest, teadlikust probleemide sõnastamisest, turutrendide analüüsimisest ja selleks vajalikest tööriistadest.

Mälutreener Tauri Tallermaa­ juhendamisel saab arutleda­ aju, mälu, keskendumise ja meeldejätmise teemadel ning väärtuslikke nippe teadmiste ja tehnikate omandamiseks. Selliste tehnikate abil saavad koolitusprogrammis osalejad oma igapäevatöö edukamaks muuta. Koolituse üks osa on ka kogemusõpe, kus kaks tippjuhti räägivad oma juhiks saamise ja juhina töötamise kogemusest.

Täpsem info ja registreerimine liidrite kooli www.taluliit.ee. Koolitus toimub „ Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” raames ning seda toetab Euroopa Liit

Kommentaar: liidrite kool pakkus väga praktilise võimaluse enesearendamiseks

Karl Lindam, teraviljakasvataja, Liidrite kooli 2021 aasta lennu vilistlane

Liidrite kool koondas eri suurusega põllumajandusettevõtete juhte. Koolitajad olid tasemel praktikud, see oli põhiline eeldus diskussiooni tekkimiseks ja see oli minu jaoks väga oluline. Koolituse suur väärtus oli kogemuste jagamine nii koolitajate kui ka kaasõppuritega. Diskussioonide käigus arendasime teemasid edasi ja koolituse alguses saadud kodune ülesanne, kirjutada  arvamuslugu, pani pea tööle. Saime kogu koolituse vältel mõtteid korrastada, et lõputööks arvamuslugu valmis kirjutada. Hindan väga koolituse praktilisust.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/