Avaldatud: 17. juuli 2018Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
17.07.2018

12. juulil 2018 toimus Brüsselis otsetoetuste komitee istung, mille käigus hääletati  rohestamise toetuse ökoalade tava erisuse kohaldamise eelnőu üle. Hääletuse tulemusel anti erisuse kohaldamise vőimalus Eestile, Lätile, Leedule, Soomele, Rootsile, Taanile, Poolale ja Portugalile

Maaeluminister Tarmo Tamm pöördus juuni lőpus Euroopa Komisjoni pőllumajandusvolinik Phil Hogani poole seoses erakordselt kuiva kevadega, et saada erisust rohestamise toetuse ökokesa tootmispiirangu nőude osas selleks aastaks. 2018. aasta aasta mai- ja juunikuu erakordselt kuiva perioodi tőttu anti komitee otsusega erisuse kohaldamise vőimalus lisaks Eestile ka Lätile, Leedule, Soomele, Rootsile, Taanile, Poolale ja Portugalile.

„Tänu erisusele saavad loomakasvatajad rohestamise toetuse ökoala tava raames varuda ökokesalt loomadele sööta ilma tootmispiiranguta. Kui kehtiva nőude järgi ei tohi ökokesal kuni 15. augustini pőllumajandustootmisega tegeleda, siis erandina on 2018. aastal ka sellistelt aladelt vőimalik loomadele sööta varuda,“ selgitas maaeluminister Tarmo Tamm.

Hetkel on pőua tőttu kőige problemaatilisem heintaimede piiratud kasv, mis pőhjustab loomasööda puudust ja selle ebapiisavat kvaliteeti. Heintaimede esimese niite saak oli vőrreldes eelmiste aastatega 30-50%.

Teate edastas:

 

Kertu Kärk
nõunik | avalike suhete osakond
625 6152
Maaeluministeerium
Lai tn 39 // Lai tn 41 | 15056 Tallinn
625 6101 | www.agri.ee  Facebook

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/