Avaldatud: 27. detsember 2021Kategooriad: Turundus, UudisedSildid:

Ekspordivägi logo

Ekspordivägi 2021 aasta programmi raames on avaldatud seitse harivat ja praktilist taskuhäälingut ehk podcasti toidu ja põllumajandustoodete ekspordi kogemustest ja praktikatest. Saatejuht Anu-Mall Naarits intervjueeris pikaajalise ekspordikogemusega saatekülalisi Xenia Joosti Haage Jookidest, Marko Hiiemäed Linnamäe Lihatööstusest, ekspordikonsultant Janek Kalbinit, Simmo Kruustüki Nõo Lihatööstusest ning Meelis Leidti Eesti Ekspordi Agentuurist.

Taskuhäälingute teemad

Arutasime koos saatekülalistega, kuidas siseneda erinevatele turgudele (Hiina, Araabia, Saksamaa, Soome ja Baltikum). Teemas oli ka kuidas rakendada digitaalset eksporti ning kuidas arendada ekspordiks sobivat toodet. Podcastides olid oluliseks teemaks eksporditegevuse käivitamiseks või uude riiki sisenemine.  Külalised jagasid praktilisi nõuandeid ja tähelepanekuid, ilma milleta on keeruline edu saavutada. Rääkisime ka klientide leidmisest ja nendega pikaajaliste  ning lojaalsete suhete arendamisest püsiva ekspordikasvu jaoks.

Saatekülalised andsid väärtuslikke soovitusi organisatsioonide kohta, kes Eesti toidu ja põllumajandussektori tootjaid aitavad. Näiteks tähtsustatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) rolli ning Eesti saatkondade tuge välisriikides.

Ekspordivägi saadetes jagavad eksportijad avatult ka oma vigu ning ebaõnnestumisi ning väärtuslikke õppetunde oma kogemuste põhjal.

Soovitame saateid kuulata nii alles alustavatel ekspordihuvilistel ettevõtetel, kui ka neil, kellele kaugturud on olulised ning vajadus saada kiire ülevaade sealse ekspordi võimalustest.

Kõik saated on eesti keeles ning pikkusega 20-40 minutit.

Tule ja saa osa Eesti parimast ekspordikogemusest!

Kui soovid teada rohkem programmist Ekspordivägi ning lisaks sisukatele taskuhäälingutele osaleda ka infopäevadel, koolitustel, konverentsidel, õppereisidel ning juhendamistel, siis pöördu Marketingi Instituudi poole.

Saadete nimekiri

Kuidas eksportida Hiina turule? Kogemusi jagab Xenia Joost Haage Jookidest.

Kuidas eksportida Araabia turule? Kogemusi jagab Xenia Joost Haage Jookidest.

Kuidas eksportida Saksa turule? Kogemusi jagab Meelis Leidt Eesti Ekspordi Agentuurist.

Kuidas eksportida Soome turule? Kogemusi jagab ekspordikonsultant Janek Kalbin.

Kuidas kasutada digitaalset eksporti? Kogemusi jagab ekspordikonsultant Janek Kalbin.

Kuidas luua ekspordiks sobivat toidutoodet? Kogemusi jagab Simmo Kruustük Nõo Lihatööstusest.

Kuidas luua ekspordiks sobivat põllumajandustoodet? Kogemusi jagab Marko Hiiemäe Liivimaa Lihaveisest.

 

Ekspordivägi programmi toetajad

Teadmussiirde pikaajaline programm toidusektori müügivõime edenduse tegevusvaldkonnas viiakse ellu “Eesti maaelu arengukava 2014–2020” meetme „Teadmussiire ja teavitus“  tegevuse liigi „Pikaajalised programmid“ raames. Programmi  rahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD).

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/