Avaldatud: 14. mai 2014Kategooriad: Uudised

PRIA registrite osakond tuletab klientidele meelde, et kord aastas tuleb mesinikel esitada enda mesilasperede ja seapidajatel sigade arv.

Iga aasta 15. maiks tuleb mesinikel teatada põllumajandusloomade registrile mesilasperede arv mesilates 1. mai seisuga ning seapidajatel peetavate sigade arv samuti 1. mai seisuga.

 
Nii mesilasperede kui sigade arvu teatamiseks on e-PRIAs avatud e-teenused. Kellel on soov andmed esitada paberkandjal või digiallkirjastatult e-postiga, siis vormid andmete esitamiseks leiate siit. Kui mesila või sigade pidamiseks kasutatav ehitis on veel registreerimata, saab ka selle e-PRIAs registreerida.
Täpne mesila asukoht ning mesiniku sidevahendite andmed registris võimaldavad mesilasperede paremat kaitset taimekaitsevahendite võimalike kahjustuste eest, kuna teave mesilate asukohtadest on põllupidajatele kättesaadav PRIA avaliku veebikaardi kaudu.
 
Oma mesilate ja sigalate andmeid registris on võimalik vaadata e-PRIA kaudu (Loomade registri teenus "Ehitiste andmete vaatamine"). Kui andmed muutuvad või tegevus lõpetatakse, tuleb sellest 7 päeva jooksul registrisse teatada. Andmeid on võimalik muuta ja sulgeda ka e-PRIA kaudu.
 
Lisainfot saab PRIA registrite osakonnast infotelefonil 731 2311.

Maaleht, 14.05.2014

 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/