Avaldatud: 4. oktoober 2012Kategooriad: Uudised

Eesti künnimeistrivõistlustel Olustveres oli medalisaajate hulgas ka Valgamaa mees Indrek Zilensk. Eelmi­sel aastal võidetud hõbeda vahetas ta aga pronksi vastu.

Aastaid künnivõistlustel osalenud ning pidevalt nendelt medaliga naasnud Zilensk jäi kolmanda ko­haga tavaatrade meistriklassis täiesti rahule. «Tase oli väga kõr­ge ning punktivahed väikesed. Stabiilne esinemine nii kõrrepõl­lu kui rohumaa künnil tagas hea tulemuse,» nentis mees.

Zilenski arvates olid tema nõrgemad küljed algusvagu ja kokkukünd. Viilude ühtlusega polnud ta ka päris rahul. Koge­musi on mehel piisavalt ja närv­gi ei vea alt, kuid vähene tree­ning ja harv võistlemine avalda­vad mõju.

Harjutamiseks napib aega

«Käin rohkem vana rasva pealt, sel korral sain vahetult enne võistlusi veidi harjutada ka. Sü­gisel ongi põllumehel kõige kibe­dam tööaeg: viljakoristus, taliviljakülv ja sügiskünd. Töö on ikka esmane ja alles siis, kui aega ja­gub, saab võistlusteks harjuta­da,» rääkis ta.

Hea meel oli tal aga sellest, et tööandja Kesa Agro OÜ tema tegemisi igati soosib. «Nad toeta­vad mind igal võimalikul moel, ka materiaalselt, võimaldavad harjutada ja võistlustel osaleda,» sõnas künnimeister.

Võistlustel käib Zilensk 1990. aastast pärineva traktoriga MTZ-82, mis kuulub "Valgamaa kutseõppekeskusele. «See on mul sisse töötatud, tuttav ja käepärane ning sobib võistlemiseks hästi. Kutseõppekeskus kasutab traktorit vähe, hooldab korralikult ning annab mulle harjutamiseks ja võistlus­teks tasuta kasutada,» rääkis ta.

Tulevikust rääkides arvas medalimees, et kuna kündmisest on saanud hobi, jätkab ta võistlemist.

Tasavägine võistlus

Kauaaegse juhendaja Kalle Sooveri sõnul tegi Zilensk võistlustel tubli etteaste. «Tulemused olid tasavägised, mehed on võrdsete võimete ja kogemustega ning esikolmik olnud juba aastaid enam-vähem sama,» sõnas ta. Eelmisel aastal olnud aga punktivahed esikolmikus suuremad. «Nii kõrrepõllu kui rohumaa künnil oli ta kolmas ning esiko­hast jäi teda lahutama 13 ning hõ­bemedalist kokkuvõttes 9,5 punk­ti, kusjuures rohumaa künnil oli ta teise koha mehest taga ainult kaks punkti,» tutvustas saavutatut Soover. «Niisuguse väikese ette­valmistuse kohta oli igati hea tu­lemus ning mõnes elemendis oli ta sel aastal isegi parem kui eelmi­sel,» iides ta tunnustuseks.

28.-29. septembril toimunud võistlustel selgitati välja künnimeister tava- ja pöördatrade ar­vestuses, parim noorkündja ja parim kündja pöördatrade va­baklassis. Mõõtu võtsid 15 künnimeistrit ja 10 noorkündjat, li­saks kuus külalist Lätist ja Luksemburgist.

Künnimeistrivõistlused toi­muvad Eestis 1965. aastast, seal­juures viimasel viiel aastal on osavõtjaid olnud ka välisriikidest. Traditsiooni algatas 1874. aastal Carl Robert Jakobson.

Võistlusi korraldab Olustvere teenindus- ja maamajanduskool koostöös Eesti Künniseltsi ja põl­lumajandusministeeriumiga.

PARIMAD

Meistrite klass, tavaadrad
1. Raido Kunila
2. Margo Pajo
3. Indrek Zilensk

Meistrite klass, põõrdadrad
1. Jüri Lai
2. Kristjan Nagel
3. Priit Puuorg

Noorte klass, tavaadrad
1. Jorma Unger
2. Tauri Talumees
3. Karl Kirst

Vabaklass, põõrdadrad
1. Mait Pajo
2. Indrek Mägi
3. Mart Raudsepp

Allikas: Eesti Künniselts

Sirje Lemmik, Valgamaalane (04.10.2012)

Loe ka Heino Laiapea artiklit "Künnimees Mart Raudsepp Eesti meistrivõistlustel kolmas"   Võrumaa Teatajas (02.10.2012)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/