Avaldatud: 30. september 2022Kategooriad: Maaettevõtlus, UudisedSildid: , , ,

Liina Ulm
30.09.2022

Põllumajandusuuringute Keskuselt on ilmunud värske teabematerjal “Majandusarvestuse alused väiketootjale”. Materjali koostasid Marju Aamisepp, Helle Persitski ja Urve Kaio.

Teavik on mõeldud ettevõtlusega alustajale ning väiketootjale pigem põllumajandusvaldkonnas, kuid sobib oma sisult igaühele, kes soovib rohkem teada majandusarvestuse põhimõtetest, mõistetetest, arvutuskäikudest ning finantsanalüüsist. Tutvustatakse erinevaid ettevõtlusvorme, nende eeliseid ja erinevusi. Antakse põhjalik ülevaade finantsarvestusest, kuluarvestusest, maksude arvestusest, juhtimisarvestusest ning kattetulu metoodikast eelarvestamisel.

Käesolev väljaanne annab ülevaate, millised on enamlevinud ettevõtlusvormid Eestis ja millest juhinduda, kui tuleb nende vahel valida.
Ettevõtlusega alustades on vaja selgeks teha, mida kujutab endast majandusarvestus. Majandusarvestus peab olema sisse seatud vastavuses ettevõtte suuruse ja tegevusvaldkonnaga. Mikro- ja väikeettevõtjatele on tehtud teatud lihtsustusi võrreldes keskmise suurusega ja suurettevõtjatega. Kuigi mõned majandusarvestuse komponendid on vabatahtlikud, ei tähenda see siiski seda, et need on mittevajalikud.

“Majandusarvestuse alused väiketootjale”

Lihtsate ja selgete jooniste ning tabelitega teavikut kaunistavad Janek Laanemäe fotod.

Värske raamatu ja palju muud kasulikku leiad teabesalvest finantsmajanduse leheküljelt!

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/