Avaldatud: 26. mai 2020Kategooriad: Uudised

Pressiteade
26.05.2020

Pindalatoetusi on tänaseks taotlenud ­­­­­12 447 klienti, toetusi saab taotleda kuni 15. juunini

Pindalatoetuse taotluse on tänase päeva seisuga PRIAle esitanud ­­12 447 klienti. Otsetoetusi, üleminekutoetusi ning maaelu arengukava pindala- ja loomapõhiseid toetusi saab taotleda veel kuni 15. juunini. Erandkorras ei rakendata sel aastal hilinenud taotluste vastuvõtmise perioodil toetuste vähendamist pindalatoetuse taotluse esitamise eest (1% tööpäeva kohta).

Tauno Taska, PRIA otsetoetuste osakonna menetlusbüroo juhataja: „Võrreldes 2019. aastaga on hetkel laekunud ligi 1800 taotlust vähem. Kuigi käesoleval aastal taotluste esitamisel hilinenult esitamise perioodil toetust ei vähendata, ei tasu taotluse esitamist pikalt edasi lükata. Varajane esitamine aitab vältida näiteks infosüsteemide ülekoormusest tingitud probleeme. Soovitame taotluse esitada esimesel võimalusel, veel maikuu jooksul, et PRIA jõuaks vajadusel juhtida taotlejate tähelepanu võimalikele puudustele taotlustes ja taotlejad saaksid need taotlusperioodil ära korrigeerida.“

Pärast 15. juunit esitatud taotlusi menetlusse ei võeta. Taotlusel esitatud andmeid on võimalik muuta, parandada või täiendada kuni 15. juunini 2020. a. Taotluse andmeid saab tagasi võtta osaliselt või täielikult kuni kohapealsest kontrollist või vigadest teatamiseni või toetuse määramise otsuse tegemiseni.

PRIA teenindusbürood on pindalatoetuste taotlemise perioodil kuni 15. juunini erakorraliselt avatud esmaspäevast reedeni kell 9.00-16.00. Selleks, et oleks võimalik järgida kõiki viiruse leviku tõkestamiseks vajalikke meetmeid, teenindame ainult eelnevalt aja broneerinud kliente. Aja saate broneerida kas meie kodulehe kaudu aadressil https://web.pria.ee/broneering või helistades teenindusbüroodesse. Kontaktid leiate https://www.pria.ee/teenindusburood.

 

Toetuste ja e-PRIA kasutamise kohta saab infot ja abi küsida PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679. Pindalatoetuste osas saab lisaks abi ka pöördudes MES nõuandeteenistuse konsulentide poole. Täpsem info on leitav www.pikk.ee.

 

Pressiteate koostas:
Tiia Tamm-Suik
Teabeosakonna juhtivspetsialist
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet
737 1215
tiia.tamm-suik@pria.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/