Avaldatud: 30. september 2016Kategooriad: Uudised

EESTI PÕLLUMAJANDUS-KAUBANDUSKODA

PRESSITEADE
30. september 2016

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja teiseks juhatuse liikmeks nimetati Tiina Saron

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu nimetas koja juhatuse uueks liikmeks Tiina Saroni, kelle vastutusvaldkondadeks on põllumajandussaadusi töötleva tööstuse, kaubanduse, ekspordi ja turunduse valdkonnad.

„Koja juhatuse laiendamine annab meile tunduvalt paremad võimalused panustada Eesti toiduainete töötlemise ja ekspordi valdkonna arendamisse. Tiina Saroni pikaajaline kogemus toiduainete töötlemise erinevates valdkondades aitab tõsta koja võimekust toiduteemade käsitlemisel,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Olav Kreen.

EPKK nõukogu rõhutab, et Eesti Piimaliidu ja koja hiljutine ühinemine ning koja juhatuse laiendamine aitab paremini saavutada põllumajandus-kaubanduskoja eesmärki, et põllumajandus- ja toidusektor ning sellega seotud ettevõtlus suudaks üha rohkem panustada Eesti majanduse, ekspordi ja maaelu arengusse, mis põhineb koostööl, uuenduslikkusel, lisandväärtuse kasvul ja ettevõtete tugeval konkurentsivõimel. Koja oluliseks prioriteediks on toiduainete tarneahela kõigi osapoolte vahelise sidususe suurendamine.

Tiina Saron lõpetas 1982. aastal Eesti Põllumajanduse Akadeemia piimatehnoloogina ja 2002. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise magistrina. Pärast Eesti Põllumajanduse Akadeemia lõpetamist töötas ta 12 aastat piimatööstuses, sealt edasi põllumajandusministeeriumis, kus vastutusvaldkonnaks olid toiduainetööstusega seotud küsimused. Viimased 13 aastat oli Saron Eesti Piimaliidu tegevjuht. Lisaks sellele on ta eksperdina osalenud ka erinevates rahvusvahelistes projektides. Tiina Saron on abielus ja kolme täiskasvanud lapse ema. Samuti kuulub ta Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni BPW Estonia ridadesse.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koondab 96 mittetulundusühingut, tulundusühistut ja ettevõtet põllumajanduse, põllumajandussaadusi töötleva tööstuse, metsanduse ja maamajanduse erinevatest valdkondadest. 1996. aastal loodud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tähistab tänavu oma 20. tegevusaastat. Eilse otsuse järel kuulub koja juhatusse kaks liiget.

Lisainfo:
Olev Kreen, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees, tel 514 2124
Tiina Saron, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige, tel 513 1535 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/