Avaldatud: 22. november 2018Kategooriad: Uudised

PRESSITEADE

Tartu, 22. november 2018

 

PRIA alustab üleminekutoetuste maksmist 23. novembril alustab PRIA tänavuste põllumajanduskultuuri ja heinaseemne üleminekutoetuste maksmist. Esimesel päeval jõuab toetusesaajateni 3517 maksega 5 381 946 eurot.

Kokku on 38 heinaseemne üleminekutoetuse taotlejale praeguseks määratud 14 986 eurot, 4361 põllumajanduskultuuri üleminekutoetuse taotlejale 5 536 053 eurot.

Käesoleval aastal kinnitas PRIA põllmajanduskultuuri üleminekutoetuse ühikumääraks 8,90 eurot, heinaseemne üleminekutoetuse ühikumääraks 13 eurot ühiku kohta.

Üleminekutoetusi rahastatakse Eesti riigi eelarvest tänavu 18,4 miljoni krooniga. Loomadega seotud üleminekutoetused maksis PRIA välja juba juunikuus. Põllumajanduskultuuri ja heinaseemne üleminekutoetuste taotlemine lõppes 15. juunil, nende toetuste jaoks on eelarves ligi 5,57 mln eurot.

„Tavaliselt on PRIA maksnud põldudega seotud üleminekutoetusi detsembris samaaegselt otsetoetustega. Tänavu pani põud põllumehed majanduslikult keerulisse olukorda ja PRIA pingutas, et alustada toetuste maksmisega võimalikult vara,“ ütles PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell. Suurem osa taotlejaid saab üleminekutoetused kätte kohe esimesel maksepäeval.

Üleminekutoetused ei ole otseselt seotud taotlejate praeguse tootmisega, vaid neid toetusi on võimalik saada taotlejale määratud või omandatud toetusõiguste ühikute alusel. Toetusõigused põhinevad varasematel taotlusperioodidel asjakohaste toetuste taotluste menetlemise käigus kindlaks tehtud ühikutel. Andmed määratud toetusõiguste kohta 2018.a jaanuari seisuga on avaldatud PRIA kodulehel.

Alates 3. detsembrist jõuavad põllumajandustootjateni paari nädala jooksul hektaripõhised otsetoetused ning piimalehma kasvatamise otsetoetus – ka nende toetuste määramine ja maksmine toimub tavapärasest varem. Viie otsetoetuse tänavune eelarve on kokku 133,9 miljonit eurot.

Erinevat liiki toetused määratakse ja makstakse erineval ajal. Niipea kui toetuse maksekorraldus on PRIAst riigikassasse edastatud, näeb taotleja raha laekumise kohta infot e-PRIA teenusest maksed ja võlgnevused.

 

Pressiteate koostas

Maris Sarv-Kaasik, PRIA pressiesindaja
Tel 7371 215; 5533 739
e-post maris.sarv-kaasik@pria.ee
www.pria.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/