Avaldatud: 29. november 2013Kategooriad: Uudised

Eestil on vaja nii suur- kui väiketootmist ja nende investeeringute rahastamisel tuleb vaadata suurt pilti, rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder täna Tallinnas toimunud Eesti Põllumeeste Keskliidu konverentsil „Kuhu lähed Eesti põllumajandus 2014-2020“.

„Uus maaelu arengukava aastateks 2014–2020 otsib tasakaalu erinevate tootmisharude ja erinevate suurusega ettevõtete toetamise vahel, et Eestil oleks seitsme aasta pärast konkurentsivõimeline toidutootmine ja –tööstus, alles talumajapidamised ja maaettevõtlus,“ ütles minister Seeder. „Peame arvestama Eesti jaoks olulisi eesmärke ja vaadata suurt pilti. Neid eesmärke ei tohi vastandada.“

Aastatel 2014–2020 toovad muudatusi nii otsetoetused kui uus maaelu arengukava. „Oleme maaelu arengukava koostamises ja otsetoetuste arvelt selle eelarve suurendamises lähtunud põllumeeste ühisest seisukohast, et toetused peavad minema aktiivsetele toidutootjatele. Nii-öelda lihtne toetusraha oleks libe tee, sest meie ühine eesmärk on ju, et Eesti põllumajandus, maaettevõtlus ja toiduainetööstus tervikuna muutuks järgmise seitsme aasta jooksul konkurentsivõimelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks. Maaelu arengukavaga saame seda toetada,“ rääkis Seeder.

Uues maaelu arengukavas on senisest suurem rõhk teadus- ja arendustegevusel ning teadmussiirdel, põllumajandussaaduste töötlemisel, tootjate ja töötlejate ühistegevusel ning turustamisel, maapiirkondadesse alternatiivsete tööhõivevõimaluste loomisel ja keskkonnasäästlikul tootmisel.

Otsetoetuste osas seisab tuleval aastal ees üleminekuaasta, mille jooksul jätkub toetuste maksmine seniste reeglite alusel. Samal ajal tuleb teha ka mitmed otsused liikmesriigile vabatahtlike skeemide rakendamise kohta alates 2015. aastast. „Arutelud jätkuvad, otsuse langetamisel peame lähtuma Eesti kui terviku huvidest. Ma kutsun põllumeeste erinevaid huvigruppe üles ka omavahel läbi rääkima ja konsensusele jõudma,“ sõnas Seeder.

Erinevate põllumajandusvaldkondade võimalused 2014-2020 , Helir-Valdor Seeder

Eesti Põllumeeste Keskliidu konverents „Kuhu lähed, Eesti põllumajandus 2014-2020?“ toimub täna Tallinna Tehnikaülikoolis. Vaata konverentsi kohta lähemalt: http://www.eptk.ee

Pressiteate edastas:
Karin Volmer
pressiesindaja
Põllumajandusministeerium
tel 625 6254
mob 5696 4876
press@agri.ee 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/