Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Videoseminar „Kampülobakterid toidupatogeenina“

24. nov. 2022 11:00 - 12:00

Tasuta

Kampülobakter (Campylobacter spp.) on kõige sagedasem toidutekkeliste bakteriaalsete gastroenteriitide põhjustaja Eestis ja Euroopa Liidus. Kampülobaktereid leitakse eelkõige loomsest toidust, nt toorest või piisavalt kuumutamata linnulihast, toorpiimast või ristsaastumise tulemusena ka teistest toitudest k.a. valmistoitudest.

Kampülobakter säilitab eluvõime nii vaakumis kui modifitseeritud atmosfääris ning madalatel temperatuuridel. Tegemist on olulise toidupatogeeniga, mistõttu keskendub professor Mati Roasto ettekanne kampülobakterite olulisusele, allikatele, ülekandeteedele ning toiduohutuse riskide vähendamise võimalustele.


Videoseminarist võivad osa võtta kõik sellest huvitatud isikud, nii füüsilised isikud kui ettevõtete esindajad. Eelregistreerumist pole.


Videoseminar toimub maaülikooli videosilla vahendusel BigBlueButton keskkonnas, aadressil: https://videosild.emu.ee/b/kar-mlr-o7y-g0y

 

Videoseminar salvestatakse ning see on järelevaadatav lehekülgedel toiduteave.ee ja pikk.ee

Samateemalise teabematerjali leiab leheküljelt toiduteave.ee

 

Videoseminar toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“  toidu ja toiduohutuse valdkonna raames ja selle toimumist toetab Euroopa Liit.

 

Videoloengu korraldaja:
Eesti Maaülikooli avatud ülikool
Fr. R. Kreutzwaldi 56/1
51006 Tartu,
tel 731 3275
e-post: avayl@emu.ee
http://avatudylikool.emu.ee/

MAK_logo