Avaldatud: 9. november 2012Kategooriad: Uudised

Nii Eestis kui Euroopas võetakse põllumajanduskeemia kasutamine üha tugevamate pihtide vahele. Kurikuulus herbitsiid Roundup on kriitikatule all, taimekaitses juurutatakse bioloogilisi meetodeid.

Tartus peetud taimekaitsepäeval rääkisid teadlased sellest, et viimastel aastatel on suurenenud nii kahjurite hulk kui taimekaitsevahendite kogused.

Tartu Ülikooli arstiteadlane Hele Everaus tõdes, et inimesele täiesti ohutut pestitsiidi pole olemas. Inimese organismi sattunud taimekaitsevahendite jäägid võivad põhjustada tervisele ränki kahjustusi: vähki, viljatust, astmat, väärarenguid ja palju muud.

Roundup pole sugugi ohutu vahend

Rohelist ideoloogiat esindava bioloogi, Eestimaa Looduse Fondi merekeskkonna kaitse eksperdi Aleksei Lotmani sõnul on uuemad uuringud näidanud mitmeid ohtusid, mis seonduvad tänapäeval kasutatavate pestitsiididega.

"Meie levinuim herbitsiid Roundup ei paista nende valguses enam nii ohutu, kui seda veel üsna hiljuti väideti," kinnitab Lotman. "Roundupi mõju inimese tervisele ei paista uute uuringute tõttu enam sugugi tühine."

Loe artiklit edasi Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/