Avaldatud: 19. oktoober 2022Kategooriad: Toiduainete tootmine, TurundusSildid: ,

Ekspordivägi 2022 aasta programmi raames on avaldatud üksteist harivat ja praktilist taskuhäälingut ehk podcasti toidu ja põllumajandustoodete ekspordi kogemustest ja praktikatest. Saatejuht Anu-Mall Naarits intervjueeris pikaajalise turunduse ja ekspordikogemusega saatekülalisi Siim Kabritsat Chagast, Katre Kõvaskit Yook Productionist, Janne Funki Kirimirist ja MTÜ Organic Estoniast, Heiti Meringut Digilogistika Keskusest ja Waybillerist, Ahto Vegmanni Loov Organicust, Kaimo Niitaru Prisma Peremarket AS-st, Silver Laus Chagast, Kairi Järvetari Baltic Restaurants Estonia AS-st, Kristi Lehtist Chocolalast, Marge Tava Vegestarist ja Ene Tammsaart BioCC biokompetentsi keskusest.

Taskuhäälingute teemad

Sellel aastal arutasime koos saatekülalistega kolme olulise katusteema valguses, kuidas teha toidusektoris koostööd, kuidas müüa erinevates kanalites ning innovatsiooni üle toidusektoris.  Koostöö teemal olid fookuses koostöö turunduses, müügis ja logistikas. Erinevatest müügikanalitest puudutasime nii digitaalsed, jaemüügi ja HoReCa kanaleid. Innovatsioonis aga rääkisime nii teadusasutustega koostööst, innovaatilistest trendidest ning uuenduslike toodete turule toomisest. Põnev on kindlasti kuulata taimsetest liha- ja piimaasendajatest, mida Eestis arendatakse. Nendel teemadel rääkisid Katre Kõvask ja Marge Tava.

Innovaatililiste toodete arenduses mängivad suurt rolli teadusarenduskeskused, mille töösse ja koostöövõimalustesse tegi sissevaate Ene Tammsaar BioCC-st. Muide, Eesti teadusarenduskeskused ei tegele mitte ainult arendustööga, vaid on ka ise oma teadmiste eksportijad!

Avame ühes taskuhäälingus sügavamalt ka toidukingi turu teemasid, kuna see on üks võimalus väikestele ja unikaalsetele ettevõtetele ekspordiga alustada. Seal turul on aga oma nõudmised ja reeglid, mida on tark teada. Kuula selle jaoks nii Janne Funki kui ka Kristi Lehtisega tehtud taskuhäälingut.

Lisaks ekspordile saavad toidusektori ettevõtjad taskuhäälingutest laiema pildi ka Eesti turul toimuvast. Soovitame ju alati, et enne eksportimist tuleb kasvada tugevaks ja kogemusi koguda koduturul. Soovitame kindlasti kõikidele, kes soovivad uued müügikanalid avada ja innovaatilisi toidutooteid luua, kuulata enne tegutsema hakkamist ära Ekspordiväe selleteemalised taskuhäälingud. Need aitavad vältida kõige enamlevinumaid vigu. 

Kõik saated on eesti keeles ning pikkusega 20-40 minutit ja annavad väga hea sissevaate erinevatesse valdkondadesse. 

Kuula ja saa osa Eesti parimast müügi- ja ekspordikogemusest!

Kui soovid teada rohkem programmist Ekspordivägi ning lisaks sisukatele taskuhäälingutele osaleda ka infopäevadel, koolitustel, konverentsidel, õppereisidel ning juhendamistel, siis pöördu Marketingi Instituudi poole.

Saadete nimekiri:

Kuidas luua Eesti toidule ühist brändi? Kogemusi jagab Siim Kabrits Chagast

Kuidas teha koostööd turunduses? Kogemusi jagab Katre Kõvask Yook Productionist

Kuidas teha koostööd müügis? Kogemusi jagab Janne Funk Kirimirist ja MTÜ Organic Estoniast

Kuidas teha koostööd logistikas? Kogemusi jagab Heiti Mering Digilogistika Keskusest ja Waybillerist

Kuidas olla edukas Amazonis? Kogemusi jagab Ahto Vegmann Loov Organicust

Kuidas müüa digitaalsetes kanalites? Kogemusi jagab Kaimo Niitaru Prisma Peremarkest AS-st

Toidu trendid – Meditsiinilised seened: Kogemusi jagab Silver Laus Chagast

Kuidas müüa HoReCa´s? Kogemusi jagab Kairi Järvetar Baltic Restaurants AS-st

Kuidas müüa toidukingi turul? Kogemusi jagab Kristi Lehtis Chocolalast

Innovatiivsed toidu sektorid. Marge Tava Vegestarist

Koostöö teadusasutustega. Ene Tammsaar  BioCC biokompetentsi keskusest

Teadmussiirde pikaajaline programm toidusektori müügivõime edenduse tegevusvaldkonnas viiakse ellu “Eesti maaelu arengukava 2014–2020” meetme „Teadmussiire ja teavitus“  tegevuse liigi „Pikaajalised programmid“ raames. Programmi  rahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD).

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/