Avaldatud: 11. november 2022Kategooriad: Ühistegevus, UudisedSildid: , , , ,

Energiaühistu on Eesti kogukonnaenergeetika esimene pääsuke. Tulevikus võiks sellesse kuuluda tuhandeid inimesi. Millega Energiaühistu tegeleb ja kuidas plaanib oma eesmärke saavutada, kuuleb kogukonnaenergeetika taskuhäälingust.

Mure taastumatute energiaallikate varustuskindluse ja nende keskkonnamõju tõttu sunnib mõtlema uutele lahendustele. Taastuvenergia loob siinkohal võimaluse toota energiat kohalikel endil, millest tuleb ka kogukonnaenergeetika termin. Siinne taskuhääling räägibki kogukonnaenergeetikast ja paljust muust.

Energiaühistu on Eesti kogukonnaenergeetika esimene pääsuke, aga Märt Helmja sõnul ei taha nad sugugi olla ainukesed. Samuti on ühistul ambitsioonikas eesmärk, et tulevikus võiks sinna kuuluda isegi tuhandeid inimesi. Kuidas eesmärk saavutada ja millega Energiaühistu tegeleb, seda tuleb kuulata juba taskuhäälingust.

Taskuhääling “Kogukonnaenergeetika viib edasi” on sarja “Ühistegevuse tutvustus” esimene osa.
Saadet juhib Eesti Maaülikooli professor Rando Värnik ja selle külaline on Energiaühistu tegevjuht Märt Helmja.

Taskuhääling valmis MAK 2014–2020 “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” ühistegevuse valdkonna raames ning seda toetas Euroopa Liit.

Toimetaja: Taavi Kiisk

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/