Avaldatud: 12. september 2013Kategooriad: Uudised

Valgamaa Kutseõppekeskus paneb oksjonile traktori MTZ 82, millega on aastaid Eesti künnimeistrivõistlustel käinud Helme kutsekoolis meisterkündjaks kasvanud Indrek Zilensk.

Pärast Helme kutsekooli likvideerimist on traktor Valgas kutseõppekeskuses, Indrek Zilensk on saanud seda kasutada võistluste ajaks tasuta. Traktorit on hooldanud kutseõppekeskus.

Varem Helme vallale, nüüd Valga kutseõppekeskusele, osaühingule Kesa Agro ja kogu Valgamaale oma tulemustega kuulsust toonud Indrek Zilensk on tagasihoidlik mees, kel pole olnud võimalust seda traktorit endale osta. Kuigi ta on selle moraalselt ammu välja teeninud, ei luba seadus riigivara  talle kinkida ega muul moel anda. Mõista võib kutseõppeasutuse juhte, kes võimalike süüdistuste vältimseks püüdlikult jälgivad seadusetähte.

Kas on aga vaja müügiga kiirustada. Ehk on võimalik Indrek Zilenskil oma vana kaaslasega anda 27-.28 septembril Eesti meistrivõistlustel Olustveres lahkumisetendus?

Teen ettepaneku Olustveres VIPide künnivaol osalevatele inimestele osta  traktor kutseõppekeskuselt ja kinkida Indrek Zilenskile. On ju seal VIPde seas ka Indrek Zilenski koduvalla Urvaste mees Contra. Samuti võiks kutsuda appi vanade traktorite piltide ja lugude koguja Ivari Padari.

Kui aga siiski läheb traktor oksjonile  varem, siis palun huvilistel austusest künni ja künnimehe vastu jätta talle võimalus osta see endale alghinnaga. Indrek Zilenski hoole all saaks sellega veel aastaid võistlusteks harjutada ja võistelda.

Soovisin kinnitust traktori müügi aja kohta ja saatsin 5. septembril Valgamaa kusteõppekeskuse direktorile meiliga järelpärimise. Ja ennäe imet, samal päeval ilmus kutseõppekeskuse koduleheküljele enampakkumise teade: "Kutseõppekeskus müüb traktori MTZ82 (1990.a) kirjalikul enampakkumisel, alghind 2000 eurot ja enapakkumise osalustasu 40 eurot. Aega pakkumisi teha 20. septembrini."

Asjatu on soovida, et korraldaja peataks enampakkumise. Võimalus oleks künnimeistrile raha koguda heategevusega. 

Brüsseli protestiaktsiooni (Balti traktor)ettevalmistamisel, läbiviimisel ja kajastamisel oli Eestis hõivatud hulk inimesi. Kui needsamad inimesed ja kõik teised, kes peavad õigeks, et Valgamaa künnimeister võiks saada oma võistlusratsu täeieõiguslikuks omanikuks, ühendaksid oma jõud (eurod) ja toetaksid enne  20. septembrit künnimehel traktori ostu, saaks asi korda. Üks liit, organisatsioon, firma või selts aga peaks juhtimise kohe enda peale võtma ja sellest teada andma. 

 Meedia võimuses on valgustada selle traktori tausta. 

 Tulemused

Indrek Zilenski tulemused  künnivõistlustel alates 1988

Neljakordne Eesti noortemeister

Meistrite klassis

kolmekordne Eesti meister (2000.  2006.  2007.a)

2003.-2005. II koht

2009 IV koht

2010 II koht

2011. ja 2012 III koht

Esindas Eestit künni MM-l Taanis 2001.aastal

Leedus 2007. aastal. 2008. aasta MM-l jäi käimata, sest Eesti riik ei pidanud  seda vajalikuks.

Ligi 20 aastat on Indrek Zilensk võistelnud ühe ja sama traktoriga.

Heino Laiapea
künnivõistluste ajaloo uurija

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/