Avaldatud: 3. veebruar 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
03.02.3017

Maaeluminister kohtub Põlvamaa põllumeestega

Maaeluminister Tarmo Tamm on täna visiidil Põlvamaal, kus kohtub kohalike põllumeeste esindajatega ja külastab põllumajandusettevõtteid. Kohtumisel on peateemana kõne all olukord põllumajandussektoris ja 2017. aastal põllumeestele makstavad toetused.

„Nii piima- kui sealihasektoris on kohanemise märke ja kokkuostuhinnad on hakanud tõusma. Et aidata põllumajandustootjatel võimalikult kiiresti kriisist väljuda, makstakse raskustes piima- ja sealihatootjatele 16,2 miljonit erakorralist toetust ja samuti on kavas taastada üleminekutoetused,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Kriisiabi tuleb kasutada turuolukorraga kohanemiseks – keskenduda suurema lisandväärtusega toodete arendamisele ja uute turustamisvõimaluste leidmisele. Oluline on seejuures, et põllumehed kasutaksid oma konkurentsipositsiooni parandamiseks ja turujõu suurendamiseks ka teisi Euroopa Liidu ja riigi poolt pakutavaid toetusmeetmeid.“

Eesti maaelu arengukava 2014–2020 vahenditest toetatakse kuni 15 miljoni euroga Eestisse põllumajandustootjate ühistulise piimatööstuse loomist. Meetme „Põllumajandustoodete töötlemise ja turustamise investeeringutoetus suurprojektidele“ taotlusvoor avatakse 2017. aasta veebruari keskpaigas. Uutele turgudele minemiseks on võimalik kuni 20. aprillini taotleda toetust Euroopa Komisjoni teavitus- ja müügiedendusmeetmest.

Erakorralise kohandamistoetuse saamiseks on võimalik esitada PRIA-le taotlusi kuni 8. veebruarini. Alates 2017. aastast taastatakse ka üleminekutoetused, mida on käesoleval aastal kavas maksta kokku 19,9 miljonit euro ulatuses.

Minister kohtub Põlvamaa Põllumeeste Liidu esindajatega Himmaste külakeskuses. Lisaks külastab minister Moostes asuvat Üvasi talu ning Tartumaal Kambjas asuvat Andre juustufarmi.

Teate edastas:
Triin Heinaste
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 6256 108
press@agri.ee

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/