Avaldatud: 18. detsember 2012Kategooriad: Uudised

Väikesest põrsast suure sea kasvatamine nõuab seakasvatajalt oma hoolealuste pidevat jälgimist. Tähtis on ka õige söötmine, eriti võõrutuse ajal.

Iga seapidaja soovib, et emis tooks ilmale palju terveid ja elujõulisi põrsaid. Seega on põrsaõnneks vaja luua emisele tingimused heaks tiinestumiseks, tasakaalustatud ja ökonoomseks söötmiseks, rahulikuks poegimiseks ning heaks terviseks. Just need on tõukeks põrsa edaspidisele kasvule ja heale tervisele.

Oluline on kinni pidada heast sulu- ja poegimishügieenist. Põrsas vajab esimestel elupäevadel 34−36, emis 16−19 kraadi sooja.

Poegimise kulgu, emise käitumist ja imetamist tuleb jälgida iga tunni tagant. Kuna pikk ja raske poegimine teeb emise nõrgaks, on tähtis õigeaegne sekkumine. Vaja on abistada väikseid ja nõrku vastsündinuid teel udara juurde või põrsapessa.

Poegimisabiga sündinud põrsad on tihti nõrgad. Sünni järel ei ole põrsa organism suuteline antikehi moodustama, see võime tekib alles teisel elunädalal ja kujuneb välja kuuendaks nädalaks.

Loe artiklit edasi Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele

Täpsem liitumisvorm on leitav https://www.pikk.ee/liitu-uudiskirjaga/